Yükleniyor...

Böylesi filmlerde olur: Netflix’in bütçesiyle Dogecoin’den vurgun yaptı!

Netflix, yönetmen Carl Erik Rinsch’e 55 milyon dolar bütçe verdi, ancak yönetmen bu paranın 4 milyon dolarıyla Dogecoin (DOGE) satın aldı ve 27 milyon dolar kazandı.

Dogecoin Netflix

Netflix, yönetmen Carl Erik Rinsch’e 55 milyon dolar bütçe verdi, ancak yönetmen bu paranın 4 milyon dolarıyla Dogecoin (DOGE) satın aldı ve 27 milyon dolar kazandı.

İçerisinde Dogecoin’in de yer aldığı bir vurgun hikayesi, gündemde bomba etkisi yarattı. New York Times’ın haberine göre, yönetmen Rinsch Netflix’in bütçesiyle DOGE üzerinden büyük bir vurgun yaptı.

Netflix’in orjinal içerik sorumlusu Cindy Holland, Rinsch’e milyonlarca dolarlık bir teklif götürerek Conquest’i platformda yayınlamasını istedi. Teklifi kabul eden Rinsch, Netflix’ten 55 milyon dolar bütçe aldı. Ancak Netflix, yönetmenden bir tane bile tamamlanmış dizi bölümü alamadı ve sözleşmeyi fesh etti.

Rinsch’in sözleşme sonrasındaki tavırlarının değişmesini ele alan Netflix, harcadığı parayı geri istedi. Rinsch ise Netflix’e dava açarak 14 milyon dolar tazminat talep etti. Netflix, bu tazminatı reddederek yönetmenin sözleşmeye uymadığını belirtti.

New York Times’a göre, Rinsch, Netflix’ten aldığı paranın bir kısmıyla borsa hisseleri ve kripto para birimlerini alıp sattı. Yönetmen büyük bir zarar ettikten sonra son şansını Dogecoin’de denedi.

Dogecoin’den (DOGE) vurgun yaptı

Ünlü oyuncu Keanu Reeves’in başrolde oynadığı 47 Ronin’in yönetmeni olan Carl Erik Rinsch, Conquest adlı projesi için Netflix ile anlaştı.

Rinsch, 44 milyon dolar bütçeyi harcadıktan sonra Netflix’ten ekstra para istedi. Netflix, 11 milyon dolarlık bir havale daha yaparak harcamayı 55 milyon dolara çıkardı.

Conquest için 44 milyon doları harcayan Rinsch, ekstra aldığı 11 milyon doları farklı bir şekilde değerlendirdi. Yönetmen, bu paranın 10,5 milyon dolarını Charles Schwab’daki kişisel aracılık hesabına gönderdi. Bu para ile borsada riskli işlemler yapan Rinsch, birkaç haftada 5,9 milyon dolar kaybetti.

Carl Rinsch Netflix DOGE

Sonraki süreçte dengesiz davranışlar sergileyen Rinsch ile Netflix’in arası açıldı. 18 Mart 2021’de Netflix, Conquest’i finanse etmeyi durdurmak istediğini Rinsch’e bildirdi. İşler yürümeyince Netflix, yönetmenden parayı geri ödemesini istedi.

Köşeye sıkışan Rinsch, 4 milyon dolarlık DOGE satın aldı. Bu sefer işleri tersine çevirmeyi başaran ve yüzü gülen Rinsch, DOGE pozisyonundan Mayıs 2021 tarihinde 27 milyon dolar kazandı. Rinsch bu işlemi Kraken’de gerçekleştirdi. Kazandığı paranın mutluluğunu yaşayan Rinsch, Kraken’e mail atarak “Tanrı kriptoyu korusun.” dedi.

Rinsch, Netflix’e borcunu ödemek yerine parayı lüks varlıklara harcamaya başladı. Yönetmen, beş Rolls-Royce, bir Ferrari, 387.630 dolarlık bir Vacheron Constantin saati ve milyonlarca dolar değerinde lüks mobilya ve tasarımcı kıyafetleri satın aldı. Adli muhasebeciye göre bu alışveriş 8,7 milyon dolara ulaştı.

Netflix ile mahkemesi süren Rinsch, paranın sözleşmeye bağlı olarak kendisine ait olduğunu ve Netflix’in kendisine toplam 14 milyon dolardan fazla tutarda borçlu olduğunu savundu.

Mahkemenin yakın zamanda bir karara varması bekleniliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner