Yükleniyor...

Bu Durum Bitcoin’in Yükselmesini Engelliyor

6 bin dolarlık Bitcoin (BTC) fiyatı kripto para kullanıcıları için şu sıra hala etkileyici ancak önde gelen kripto para biriminin yükselmesini engelleyen önemli bir sorun var.

bitcoinin yükselisine engel olan durum

6 bin dolarlık Bitcoin (BTC) fiyatı kripto para kullanıcıları için şu sıra hala etkileyici ancak önde gelen kripto para biriminin yükselmesini engelleyen önemli bir sorun var. Amerikan Ekonomik Araştırma Enstitüsü’nün editoryal direktörü Jeffrey A Tucker, Bitcoin’in 6 bin dolar seviyelerinde işlem görmesinden etkilenmediğini dile getirdi. Ama Tucker, geçmişte BTC sadece 30 dolara çıktığı zaman bile büyük bir coşku göstermişti.

Bu noktada Bitcoin (BTC) için aslında bir sınır olmadığı ifade edilebilir ancak büyük bir darboğaz var “ölçeklenebilirlik eksikliği.” Kısacası bu BTC’nin fiyatının yükselmesine engel olan hususlardan birisi.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash

Bitcoin ağı saniyede sadece yaklaşık yedi işlem gerçekleştirebilir. Ama havuzda çok fazla sayıda onaylanmamış transfer olduğunda BTC gülünç derecede yavaş ve pahalı olabilir (tam olarak Aralık 2017’de olan şey budur).

Bu, Bitcoin’in asıl amacı olan eşler arası para birimini baltaladı ve Bitcoin Cash’in (BCH) yaratılmasına yol açtı. Roger Ver destekli çatal, blok boyutunu 1 MB’tan 8 MB’a çıkararak Bitcoin’in işleme kapasitesini artırmaya çalıştı. Ölçeklendirme deneyi, BCH’nin BTC’nin sadece küçük bir kısmına değdiği göz önüne alındığında iyi sonuç vermedi. Tucker bu ağın orijinal kripto para birimine ışık tutmayacağını dile getiriyor.

1 Milyon Dolar Mümkün Olabilir

Tucker, Boom or Bust’ta Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Aynısı tartışmalı çatalları için de geçerli. Bununla birlikte, ekonomist hala yeni ve karmaşık bir teknoloji olduğu için kriptoya değer vermenin zor olduğunu kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner