Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bu Durum Bitcoin’in Yükselmesini Engelliyor

Bu Durum Bitcoin’in Yükselmesini Engelliyor

ABONE OL:google-news

6 bin dolarlık Bitcoin (BTC) fiyatı kripto para kullanıcıları için şu sıra hala etkileyici ancak önde gelen kripto para biriminin yükselmesini engelleyen önemli bir sorun var. Amerikan Ekonomik Araştırma Enstitüsü’nün editoryal direktörü Jeffrey A Tucker, Bitcoin’in 6 bin dolar seviyelerinde işlem görmesinden etkilenmediğini dile getirdi. Ama Tucker, geçmişte BTC sadece 30 dolara çıktığı zaman bile büyük bir coşku göstermişti.

Bu noktada Bitcoin (BTC) için aslında bir sınır olmadığı ifade edilebilir ancak büyük bir darboğaz var “ölçeklenebilirlik eksikliği.” Kısacası bu BTC’nin fiyatının yükselmesine engel olan hususlardan birisi.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash

Bitcoin ağı saniyede sadece yaklaşık yedi işlem gerçekleştirebilir. Ama havuzda çok fazla sayıda onaylanmamış transfer olduğunda BTC gülünç derecede yavaş ve pahalı olabilir (tam olarak Aralık 2017’de olan şey budur).

Bu, Bitcoin’in asıl amacı olan eşler arası para birimini baltaladı ve Bitcoin Cash’in (BCH) yaratılmasına yol açtı. Roger Ver destekli çatal, blok boyutunu 1 MB’tan 8 MB’a çıkararak Bitcoin’in işleme kapasitesini artırmaya çalıştı. Ölçeklendirme deneyi, BCH’nin BTC’nin sadece küçük bir kısmına değdiği göz önüne alındığında iyi sonuç vermedi. Tucker bu ağın orijinal kripto para birimine ışık tutmayacağını dile getiriyor.

1 Milyon Dolar Mümkün Olabilir

Tucker, Boom or Bust’ta Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Aynısı tartışmalı çatalları için de geçerli. Bununla birlikte, ekonomist hala yeni ve karmaşık bir teknoloji olduğu için kriptoya değer vermenin zor olduğunu kabul ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

922BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,063TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar