Yükleniyor...

Bu Ekonomik Modele Göre Bitcoin 2022’ye Kadar 200.000 Dolar Olacak!

Bitcoin, son birkaç gündür vahşi bir yolculuk yaptı ve boğalar, güçlerini kaybetmeden ve ayılara yenik düşmeden önce dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Bitcoin Analiz

Bitcoin, son birkaç gündür vahşi bir yolculuk yaptı ve boğalar, güçlerini kaybetmeden ve ayılara yenik düşmeden önce dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Daha sonra kripto para biriminin fiyatı, onu 18.200’e kadar düşüren şiddetli bir gerileme gördü. Buradaki satın alma baskısı oldukça yoğundu ve neredeyse anında bir toparlanmaya yol açtı. Yükselişini yavaşlatan ve hafif bir geri çekilme görmesine neden olan bir satış baskısı akışıyla karşılaşmadan önce BTC bu sabah 19.400 dolara kadar yükseldi. Fakat sonrasında 19.000 doların altına tekrar geriledi.

Bir sonraki eğiliminin nerede olacağı, büyük ölçüde, alıcıların 19.000 doları kesin bir şekilde geri alıp alamayacağına ve bu fiyatı uzun vadeli bir dip olarak belirleyip belirleyemeyeceğine bağlı olacak. Eğer BTC bu seviyenin altında sıkışıp kalırsa, önümüzdeki günlerde ve haftalarda zayıflığın devam ettiğini görebilir. Bu kısa vadeli türbülansa rağmen, bir ekonomik modele göre kripto para birimi için inanılmaz bir yükseliş yılı öngörülüyor.

Bu modelin dayandığı ölçümleri geliştiren zincir içi analist, yakın tarihli bir tweet’inde, 2021’in sonuna kadar Bitcoin başına 200.000 doların “muhafazakar” bir tahmin olduğu ve daha da yükselebileceği sonucuna vardı.

Bitcoin Boğaları İvme Kaybetti

Bitcoin, şu anki 18.920 dolarlık fiyatıyla %4’ün biraz üzerinde işlem görüyor. Bu, 19.800 dolarlık son reddinin ardından 18.200 dolara doğru düşmesinin ardından kayda değer bir toparlanmaya işaret ediyor.

Buradan, kripto, boğalar güçlerini kaybetmeden ve kriptonun fiyatı 19.000 doların altına düşmeden önce 19.400 dolara kadar yükseldi. Bundan sonra nereye yöneleceği, büyük olasılıkla tamamen bu kilit düzeye karşı devam eden tepkisine bağlı olacaktır.

Ekonomik Modele Göre 10 Kat Artacak

Saygın bir zincir içi analist, yakın tarihli bir tweet’inde ekonomik modellerinden birinin Bitcoin’in büyük bir ivme göreceğini öngördüğünü açıkladı. Şimdi, Bitcoin’in 2021’in sonunda 200.000 ila 300.000 dolar arasında işlem görebileceğini tahmin eden ekonomik modellerinden birine işaret ediyor.

EoKszkaVEAAW5DA 860x573 1

Bu tahmin biraz uzak görünüyor, ancak Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkarsa ve önceki fiyat keşif dönemlerinde görülene benzer bir fiyat hareketi görürse, altı haneli bir BTC hemen köşede olabilir.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 18.945 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner