Yükleniyor...

Bu Hafta En Çok Yükselen Altcoinler Hangileri?

Altcoin Projeleri Yükseliyor FED faiz kararı öncesi yükselişe geçen altcoin projeleri hafta sonu öncesinde de yükselişine devam ediyor.

Altcoin Projeleri Yükseliyor

FED faiz kararı öncesi yükselişe geçen altcoin projeleri hafta sonu öncesinde de yükselişine devam ediyor. Bu süreçte birçok altcoin %20 seviyesinde fiyat artışı yaşamayı başarsa da Band Protocol %200 yükseliş ile en çok konuşulanlar arasında yer almayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %116 artış gösteren Band Protocol, 1,10 dolar seviyesinden 3,37 dolar seviyesine kadar yükseldi. Band Protocol’ün yanında yükselen diğer altcoinler ise OKB, Fantom, Polygon ve Loopring gibi altcoinler oldu. OKB son 24 saatte %23 değer kazanırken Fantom %18, Polygon %17 ve Loopring %15 değer kazandı. 

BAND Neden Yükseldi? 

Band coin fiyatındaki yükselişin temel etkeni olarak BandChain ana ağ üzerinde geliştiriciler tarafından sunulan ve v2.4. olarak bilinen güncelleme teklifini gösterebiliriz. Ağ üzerinde önemli güncellemeler yapacak yükseltmeye topluluk oldukça olumlu yaklaşırken, şimdiye kadar 9 milyon BAND Coin ile kullanılan oyların tamamı yükseltmeye olumlu oy verdi. Şu ana kadar BAND sahiplerinin %10 oylamaya katılırken oylamanın 17 Kasım tarihine kadar süreceği açıklandı. BandChain üzerindeki değişimler 21 Kasım itibari ile hayata geçecek. 

Fantom Neden Yükseldi?

Son 24 saatte %18 değer kazanarak yükselen Fantom’un yükselişinin ardında ise kripto para ve DeFi topluluğuna önemli katkılarda bulunan Andre Cronje’nin uzun bir aradan sonra Twitter’ını aktifleştirmesi ve .ftm alan adına sahip bir takma ad kullanması gösterilebilir. Ünlü geliştiricinin Linkedin profilinde de Fantom Vakfı Başkan Yardımcısı olduğu görünüyor. Cronje’nin ortadan kaybolduğu dönemde piyasa değerinde yaklaşık 3,6 milyar dolar kayıp yaşayan Fantom 27 cent seviyesinde fiyatlanıyor. 

MATIC Neden Yükseldi?

Dün videosunu da yaptığımız Arweave, Meta şirketinden gelen açıklamalar sonrası iyi bir yükseliş ivmesi yakalamıştı. Meta şirketinin açıklamaları sonrasında yükselen coinlerden bir diğeri ise MATIC oldu. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta’nın dijital koleksiyonları için Polygon ağını seçtiğini duyurdu. Bu haber üzerine MATIC fiyatında gözle görülür yükselişler yaşandı. Meta ortaklığından kısa bir süre sonra, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JP Morgan’ın Polygon ağındaki ilk DeFi ticaretini tamamladığı haberi de fiyat yükselmesinde önemli rol oynadı. 

Loopring Neden Yükseldi?

Merkeziyetsiz borsaların geliştirilmesi için tasarlanan Loopring platformunun yerel tokeni LRC’ de yükseliş yaşayan altcoinler arasında yer aldı. Loopring’in yükseliş sebebi ise GameStop’un Loopring ağında NFT’lerini başlatması olarak gösterilebilir. Loopring fiyat artışında Band Protocol’ün gerçekleştireceği yükseltmenin de etkisi bulunuyor. Band Protocol, Loopring ağına da hizmet sağladığı için bu yükseltme doğal olarak Loopring fiyatını da etkilemiş oldu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner