Yükleniyor...

Büyük manipülasyon iddiaları: TRB haftaya damga vurdu!

629 dolara yükseldikten sonra aniden 120 dolara düşen Tellor (TRB) proje ekibinin 2,4 milyon dolarlık satış yaptığı iddiasıyla gündemi sarstı.

TRB Tellor

629 dolara yükseldikten sonra aniden 120 dolara düşen Tellor (TRB) proje ekibinin 2,4 milyon dolarlık satış yaptığı iddiasıyla gündemi sarstı.

Kripto para piyasası Bitcoin spot ETF haber akışının etkisiyle boğa koşusunu sürdürüyor. Birçok altcoin, dikkat çeken yükselişlere ev sahipliği yaptı. Kripto para birimlerindeki yükseliş senaryoları yatırımcıları iştahlandırdı. Kripto yatırımcıları yükseliş yaşayabilecek kripto paraları araştırmaya başladı.

Binance gibi büyük kripto borsalarında listelenen TRB yükseliş potansiyeliyle kripto yatırımcıları cezbetti. TRB anlık volatilite yaratarak 600 dolara yükseldi. Bu yükselişe aldanan kripto yatırımcıları kısa süre sonra TRB’nin 120 dolara düşmesiyle şoke oldu.

TRB manipülasyonu can sıktı

2023 yılının son günlerinde kripto para piyasasında Tellor (TRB) krizi yaşandı. TRB, 31 Aralık tarihinde 290 dolardan 629 dolara yükseldi. TRB’nin sansasyonel yükselişi birçok kripto yatırımcısını iştahlandırdı. Yükselişin devam edeceğine inanan kripto yatırımcıları TRB üzerinde işlem aldı. 629 dolara yükselen TRB çok kısa sürede büyük bir çöküş yaşadı. 1 Ocak sabahı 120 dolara iğne atan TRB kripto yatırımcılarını üzdü.

TRB grafik

Zincir üstü analiz kuruluşu Lookonchain, TRB ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulundu. X platformu üzerinden paylaşım yapan Lookonchain, TRB’deki manipülasyona değindi.

Lookonchain, TRB’deki fiyat hareketliliği neticesinde 68 milyon dolarlık tasfiyenin ortaya çıktığını belirtti. Özellikle short (düşüş) yönlü işlem açanlar, tasfiyenin büyük kısmını oluşturdu. Lookonchain’e göre TRB geçtiğimiz gün en çok tasfiyeye uğrayan token oldu.

Lookonchain, TRB’nin 600 dolar seviyesine yükseldiğinde manipülasyona uğradığını iddia etti. Lookonchain’e göre, TRB 600 dolar seviyesine geldiğinde proje ekibi merkezi borsalara 2,4 milyon dolarlık TRB yatırdı. Ekibin merkezi borsalara TRB yatırmasından sonra token’ın fiyatı 137 dolara kadar düşüş yaşadı. Veriyi paylaşan Lookonchain, TRB’nin arkasındaki proje ekibinin satış yapmış olabileceğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner