Yükleniyor...

Cardano, 5,1 Milyona Ulaşan Adres Sayısı ile Yeni ATH Belirledi

Cardano ağı, ağdaki 5 milyon adresle yeni bir başarıya ulaştı.

terra

Cardano ağı, ağdaki 5 milyon adresle yeni bir başarıya ulaştı.

Cardano ağı, bugüne kadar %48’lik bir artışla ağ üzerinde bulunan beş milyondan fazla adresten oluşan yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Kullanıcı sayısındaki güçlü artış, ağdaki artan dApp ve çözüm sayısıyla ilişkilidir ve ağın temel büyümesini gösterir.

Mart 2021’de Cardano ağındaki adreslerin sayısı 2,6 milyon civarındaydı. Hem TVL hem de sahip sayısı metriğini karşılaştırarak, Cardano için akıllı sözleşme teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle adres sayısındaki artışı açıkça görebiliriz. Merkeziyetsiz finansa yönelik yüksek talep sayesinde Cardano, kalkınma ve temel büyüme açısından “ikinci bir rüzgar” alabilir.

Cardano tarafından desteklenen yeni teknolojinin piyasaya sürülmesinden sonra, ADA yaklaşık bir ay içinde neredeyse %200 arttı. Ancak duyurunun fiyat üzerindeki etkisi çoğunlukla spekülatifti ve bu da ADA’yı aşırı alımlı bir varlık haline getirdi. Satış ve alış emirleri arasındaki dengesizlik ortaya çıktıkça, piyasa, varlığın yeni dip seviyelerine düşmesine neden olan satış baskısını karşılayamadı.

Akıllı sözleşmelerin duyurulmasından bu yana, ADA %70’in üzerinde düştü. Ancak ağdaki artan sayıda merkeziyetsiz çözüm ve uygulama sayesinde yükselişler yaşanabilir.

Yazının yazıldığı sırada ADA, 1.14 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner