Yükleniyor...

Cardano (ADA) AML/CFT Platformu ile Ortaklık Kurdu, Bu Ne Anlama Geliyor?

Büyük güncellemenin hemen öncesinde Cardano önde gelenleri ADA token'ının düzenleyici uyumluluğunu ilerletmeye karar verdi.

cardano ada aml cft platformu ile ortaklik kurdu bu ne anlama geliyor

Büyük güncellemenin hemen öncesinde Cardano önde gelenleri ADA token’ının düzenleyici uyumluluğunu ilerletmeye karar verdi. Yeni imzalanan bir ortaklıkla Cardano (ADA) altyapısı, tüm modern düzenleyici çerçevelerin gereksinimlerini karşılayacak.

Coinfirm Araçları Cardano Tarafından Entegre Edilecek, Bu Neden Önemli?

Cardano Foundation ve kara para aklamayı önleme analitiği sağlayıcısı Coinfirm tarafından yapılan ortak resmi duyuruya göre, iki kuruluş uzun vadeli bir ortaklık kurdu.

Coinfirm’in araçları, Cardano (ADA) altyapısının kara para aklama, terör finansmanı ve diğer suç faaliyetlerinde kullanılmasını önlemek için kullanılacak.

Yani Cardano, Mali Eylem Görev Gücü yönergeleri, Altıncı Kara Para Aklamayı Önleme Yönergesi ve diğer katı düzenlemelere tam uyum sağlayabilecek.

Cardano Vakfı Teknik Entegrasyon Başkanı Mel McCann, Coinform’un Cardano için kolaylaştıracağı prosedürlerin ayrıntılarını paylaşıyor:

“AML/CFT analitiği, bir kripto varlığın düzenlenmiş pazarlarda toplu olarak benimsenmesi için gereklidir. Coinfirm tarafından sağlanan araçlar ve hizmetler, her borsa, saklama kuruluşu ve diğer tüm üçüncü tarafların cüzdanlarında tutulan ADA işlem geçmişini net bir şekilde takip etmelerini sağlar.”

Cardano (ADA) Ekosistemine Mevzuat Uyumluluğu

Akıllı sözleşmelerin başlamasına yaklaşırken Cardano, ekosisteminin varlık grubunu büyük ölçüde genişletecek. Ethereum’un (ETH) aksine, Cardano’nun varlıkları “doğrudan” blokzincirinde yayımlanacak.

Bu nedenle Coinfirm ekibi, en büyük hisse kanıtı (PoS) blokzincirinde basılan her tür varlığa AML/CFT izleme araçlarını uygulayabilecek.

Coinfirm pazarlama başkanı Sachin Dutta, bu sürümün Cardano (ADA) altyapısı ve tüm blokzinciri segmentinin güvenliği için önemini vurguluyor:

“Coinfirm, ADA varlığını ve Cardano’da oluşturulan diğer varlıkları kullanan karşı tarafların yasa dışı fonlarla lekelenmemesini sağlamak için Cardano protokolünü AML platformumuz ile entegre etmekten heyecan duyuyor. Bu, finansal kurumların protokolü sorunsuz bir şekilde benimsemelerini sağlayarak AML/CFT uyumluluğu endişesini azaltacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner