Yükleniyor...

Cardano (ADA) Büyük Bir Dönüm Noktasının Eşiğinde

Cardano (ADA) 360 etkinliğinin ardından, platformun geliştiricisi olan IOHK, kilit noktaların bir özetini yayınladı.

ada

Cardano (ADA) 360 etkinliğinin ardından, platformun geliştiricisi olan IOHK, kilit noktaların bir özetini yayınladı. IOHK, bir merkeziyetsiz borsanın demosunu gösterdi ve D-Day tarihini de doğruladı.

Cardano’nun geliştiricisi 31 Mart tarihinde blok üretiminin tam kontrolünü, havuz operatörlerine devredeceklerini duyurdu. Bu sebeple Cardano’nun ademi merkeziyetçiliğini ölçen bir metrik olan D-parametresi 0’a düşürülecek.

“Bugün Cardano blok zincirine güncel bir teklif sunduk ve blok üretimi için tüm sorumluluğu 31 Mart’ta hisse havuzu operatörü topluluğuna devrediyoruz!”

Cardano ağında 375 binden fazla delege ve 2350 kayıtlı havuz yer alıyor. 2020 yılında proof of stake’e dayalı bir konsensüs protokolüne taşınan Cardano Blockchain’i, dönüm noktasına gelmiş durumda. Cardano’nun yaratıcısı Chales Hoskinson, bunun çok büyük bir yolcukluk olduğunu düşünüyor.

Bir akıllı sözleşme platformu olan Plutus’un, Cardano’nun üçüncü Hard Fork Combinator etkinliği olan Alonzo’da yer alması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner