Yükleniyor...

Cardano (ADA), Kendi DeFi Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor

Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta önemli bir ağ güncellemesinin tamamlamasının ardından kendi DeFi platformunu başlatmaya hazırlandığını söyledi.

ada

Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta önemli bir ağ güncellemesinin tamamlamasının ardından kendi DeFi platformunu başlatmaya hazırlandığını söyledi.

Cardano’nun Alonzo hard fork’unun yakın zamanda piyasaya sürülmesi, blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliğini getirdi. Böylelikle Cardano geliştiricilerine ağ üzerinde DeFi platformları, DApp’ler ve NFT’ler başlatma imkanı sundu.

Cardano’nun kar amaçlı bir iş kolu olan EMURGO, finansal olarak yoksulların hayat koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan Astarter isimli yeni bir girişim oluşturmak için teknoloji firması Blockchain 4A ile ortaklık kurdu.

EMURGO’nun CEO’su Ken Kodama, konuyla ilgili şunları söyledi.

“DeFi, mevcut finansal sistem tarafından yetersiz hizmet alan birçok kişiye daha erişilebilir finansal hizmetler sunabildiği için, geçtiğimiz yıla oranla çok daha hızlı bir biçimde ivme kazanıyor.

Hizmetlerin daha geniş bir yelpazeye sahip olması, özellikle geleneksel finans hizmetlerinden yoksun olan kişilere finansal katılımı ve sosyal uyumu teşvik ediyor.

Astarter, herkes tarafından kullanılabilecek bir merkeziyetsiz finansal bir platform için Cardano blockchain’ini kullanmayı amaçlıyor ve oldukça önemli bir adım”

Cardano, yazı kaleme alındığı sırada 2.36 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner