Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu, Bir Altcoin Durumu Tersine Çevirdiği Dakikada Bitcoin’in (BTC) Öleceğini Söyledi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson için Bitcoin (BTC) "tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa en sonunda ölecek.

cardano bitcoin olur

Cardano kurucusu Charles Hoskinson için Bitcoin (BTC) “tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa en sonunda ölecek.”

Bitcoin boğa koşusu kimseyi kayıtsız bırakmadı. Geçtiğimiz haftalarda uzmanlar arasında en sevilen tartışma oldu. Bazıları Bitcoin’in aya gideceğini düşünüyor ve diğerleri Bitcoin’in öleceğine inanıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ise Bitcoin şüphecileri arasında yer alıyor.

Reddit’te Cardano’nun resmi alt dizininde paylaşılan bir röportajda Hoskinson, tıpkı fiat para gibi, Bitcoin’in sahip olduğu tek değerli şeyin benimsenmesi olduğunu söyledi. Bu nedenle, ona göre tek güçlü noktasını kaybettiğinde en sonunda ölecek: Popülerliğini.

“Bitcoin yalnızca değerli olduğu için değerlidir. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında, tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş, en az fütüristik olanıdır. Var olması dışında hiçbir sebebi yoktur.”

Cardano, üçüncü nesil bir blok zinciridir, bu yüzden Hoskinson onun Bitcoin’den daha büyük bir potansiyel değeri olduğunu düşünüyor. Hoskinson için Bitcoin ise birinci nesil bir blok zinciridir. Temelde kripto paraları bir cüzdandan başka bir cüzdana taşır ve bu kadar.

Ethereum, ikinci nesil bir blockchain örneğidir. Değer göndermeye ek olarak, akıllı sözleşmeler, insanların bu işlemleri koşullandırmasına izin vererek blok zincirini daha işlevsel hale getirir. Öte yandan, üçüncü nesil bir blok zinciri olan Cardano, ikinci nesil blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü sorunları çözmeye çalışmaktadır. Sonuçta, bu, merkezi olmayan yapısını kaybetmeden ağı ölçeklenebilir, güvenli ve verimli hale getirmelidir.

“Bitcoin Bazı Gelişmeler Görmeli”

Hoskinson, Bitcoin’in rakipleriyle eşit olması için bazı önemli gelişmeler sağlaması gerektiğini sözlerine ekledi. Başka bir kripto para birimi tarafından durum ters çevrildiği anda, tekrar inovasyon yapmanın bir yolunu bulamazlarsa, Bitcoin’in öleceğini çünkü onu komşularının üzerinde tutmak için hiçbir nedenin olmadığını ifade etti.

Hoskinson, röportajda topluluğun ademi merkeziyetçi doğasının ve yönelim eksikliğinin geliştiricilerin çok fazla zaman kaybetmesine neden olduğunu söylüyor. Hoskinson, gelecekte anahtar olabilecek konulara da değindi. Onun bakış açısına göre, geliştiriciler arasında fikir birliği eksikliği, ağın yeniden yapılandırılması, blok zincirinin yönetimi ve benzeri tartışılmayan konular gibi gelecekteki konular ortaya çıkacağı zaman sorunlara yol açabilir.

Bu sorunları çözmek için blockchain, Hoskinson’ın bakış açısına göre Satoshi Nakamoto’nun tasavvur edemeyeceği bir yönetişim sistemine ihtiyaç duyar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner