Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Bir Ürün Ortaya Çıkarmadıkları Hakkındaki Eleştirilere Değindi

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson, şu anda Ethereum üzerinde çalışan en az 100 şirketin, Cardano'nun blokzincirine geçiş "sürecinde" olduğunu söyledi.

cardano ada kurucusu hoskinson bir urun ortaya cikarmadiklari hakkindaki elestirilere degindi 1

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson, şu anda Ethereum üzerinde çalışan en az 100 şirketin, Cardano’nun blokzincirine geçiş “sürecinde” olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı röportajda, sektör hakkında bir takım açıklamarda bulundu. Uniswap gibi merkeziyetsiz finansın önde gelen platformlarının gelip giden balonlar olduğunu söyleyen Hoskinson, Cardano’nun tüm ülkeleri blokzincirinde yönetmeyi planladığını söyledi. Bununla birlikte, en az 100 şirketin Ethereum’dan Cardano’ya geçiş yapabileceği tahmininde bulundu.

Ethereum’dan Cardano’ya

Hoskinson, Cardano ekibinin bir ürün yayınlamadan, yıllardır bir blokzinciri üzerinde çalıştığı hakkındaki eleştirilere de yanıt verdi. Hoskinson bu gecikmenin, Cardano’nun sadece stablecoin veya DeFi projeleri yürütmekten çok daha yüksek ihtiyaçları karşılayabilecek bir ürün yaratması için gerekli olduğunu belirtti ve bu nedenle Ethereum’a atıfta bulundu:

“Doğru yaptık. Ancak bu, piyasaya en son girenlerden biri olduğumuz anlamına geliyor. Amacım ülkeleri bu blokzinciri üzerinde çalıştırmak. Uniswap, CryptoKitties ve diğer şeyler umrumda değil. Bunlar balon ve geliyor, gidiyor… Pet Rocks ve Beanie Babies gibi.”

Yine de Cardano blokzinciri, şu anda Ethereum ağını kullanan en az 100 projenin yeni evi olabilir:

“DeFi’yınızı alabilir ve maliyetinin 1/100’ü ila 1/1000’i karşılığında sistemimde çalıştırabilirsiniz.”

Bilindiği gibi, devam eden DeFi ve NFT çılgınlıklarının çoğunun arkasında Ethereum blokzinciri bulunuyor. Bu da ağın tıkanmasına ve son derece yüksek işlem ücretleri yaratılmasına neden oluyor. 

Bu sorunları çözmeyi amaçlayan Ethereum 2.0 ise geliştirme aşamasında olmasına rağmen, piyasaya sürülmekten çok uzak ve ikinci katman çözümleri de henüz gerçek sonuçları göstermedi.

Cardano ise, bu ayın başlarında “Mary” güncellemesini hayata geçirdi ve 31 Mart 2021’de tam bir merkeziyetsizlik durumuna ulaşmayı planlıyor.

Hoskinson: ADA Beni Milyarder Yaptı 

Hoskinson ayrıca son zamanlarda Cardano’nun yerel kripto para biriminin hızla yükselen fiyatına da değindi. ADA, yılın başından beri kazançlarını %450’nin üzerinde kaydetti. Ayrıca, ADA birkaç hafta önce yaklaşık 1.5 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Cardano’nun kurucusu, fiyat artışına neden olan kesin nedeni bilmediğini ancak kişisel sonuçtan dolayı minnettar olduğunu belirtti:

“Çılgın bir yolculuktu. Sekiz yılda bir milyarder olmak oldukça çılgınca.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner