Yükleniyor...

Cardano (ADA) Üzerinde Altın Destekli Bir Stablecoin Başlatılacak

Merkeziyetsiz bir likidite protokolü olan Meld, finans gazetesi City AM tarafından düzenlenen kripto odaklı bir zirve esnasında, Cardano blockchain'inde fiziksel altın destekli bir stablecoin çıkarma planını açıkladı.

altin 4

Merkeziyetsiz bir likidite protokolü olan Meld, finans gazetesi City AM tarafından düzenlenen kripto odaklı bir zirve esnasında, Cardano blockchain’inde fiziksel altın destekli bir stablecoin çıkarma planını açıkladı.

Meld’in kurucu ortağı Ken Olling, akıllı telefona sahip olan herkesin, tokenizasyon ve fraksiyonelleştirme sayesinde altını trade edebileceğini söylüyor:

“Altın bir kasada saklanacak, token haline getirilecek ve daha sonra satabilmemiz için parçalara bölünecek”

Meld, Nijeryalı telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı Tingo Mobile ile bir ortaklık kurdu. Yapılan anlaşma, stake etme ve kredi verme gibi hizmetlerin yaklaşık sekiz milyon aboneye sunulmasını şart koşuyor. Bu şart, Cardano’ya önemli bir katkı yapabilir.

Altın destekli stablecoin’ler, daha önce de gündeme gelmişti. Geçtiğimiz Ocak ayında Tether, bir ons altına sabitlenmiş bir token piyasaya sürdü. Tokenın değeri İsviçre’de yer alan altınlarla destekleniyor.

Daha önce de Paxos, benzer bir ürünü ABD’de piyasaya sürmek için düzenleyiciden onay almıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner