Yükleniyor...

Cardano İşlem Sayısı 75 Binin Üzerine Çıktı

Henüz tam kapasitede çalışmayan Cardano, şu an günde yaklaşık 75 bini aşan işlem sayısı gerçekleştiriyor.

Cardano Islem Sayisi 75 Binin Uzerine Cikti

Henüz tam kapasitede çalışmayan Cardano, şu an günde yaklaşık 75 bini aşan işlem sayısı gerçekleştiriyor.

Cardano ağında yaklaşan çeşitli çözümlerle beraber ağın işlem sayısının daha da artması bekleniyor. Sentetik coinler, stablecoin’ler ve merkeziyetsiz borç vermeler işlem artışının ana kaynağı olacak.

Cardano İşlem Sayısının Artması Bekleniyor

Şu anda 75 bini aşan işlem sayısı, kullanıcılar ve çeşitli kripto platformları arasındaki işlemleri gösteriyor. Cardano’yu Ethereum ile karşılaştıracak olursak, DeFi platformlarının ve uygulamalarının oluşturulmasını ve de benimsenmesinden sonra ağın etkinliğinin nasıl arttığını göreceğiz.

Ağdaki artan işlem sayısıyla beraber, daha fazla işlem ücreti ödeneceği ve geliştiricilerin ekosistemi daha çok benimsemesine yardımcı olacağı düşünülüyor. Bu benimsemeyle beraber daha fazla uygulama geliştirileceği düşünülüyor ve böylece ağın evrimini görmemize olanak sağlayacak.

Cardano yatırımcılarının ve geliştiricilerinin çoğu, artan benimsemeyle birlikte, blockchain, TPS limiti mevcut değerlerin çok üzerinde olan işlem aktivitesinde beklenmedik bir artışı kolaylıkla karşılamaya hazır. Cardano, kullanıcılara işlem veya sözleşme etkileşimi başına 100 dolara kadar para teklif veren Ethereum’un aksine, işlem ücretleri veya ağ tıkanıklığıyla alakalı hiçbir sorun yaşamadı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner