Yükleniyor...

Cardano, Kripto Ekosisteminin Gelişimi İçin Yatırımlarına Devam Ediyor

Cardano'nun (ADA) arkasındaki teknoloji şirketi olan IOHK, platformun ademi merkeziyetçiliğini bir sonraki aşamaya yardımcı olacak bir kamu fonu oluşturduğunu duyurdu.

ada ekosistemi gelişiyor

Cardano’nun (ADA) arkasındaki teknoloji şirketi olan IOHK, platformun ademi merkeziyetçiliğini bir sonraki aşamaya yardımcı olacak bir kamu fonu oluşturduğunu duyurdu.

Project Catalyst olarak adlandırılan fon, üyeleri tarafından onaylanan tekliflerin ödenmesi için para tahsisinde bulunacak.

Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısında IOHK, geliştiricileri Cardano blockchain için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı teşvik etmeyi amaçlatan Project Catalyst’i desteklemek için 250.000 dolar değerinde ADA fonu oluşturulduğu bildirildi.

Cardano topluluğunun üyeleri, merkezi olmayan uygulamalar için pazarlama ve altyapı fikirlerinden iş planları ve içerik oluşturmaya kadar değişen projelerini uygulamak için finansman için çaba gösterecektir.

Cardano blockchain’in de 2020 yılının sonunda piyasaya sürülmesi beklenen Voltaire aşaması ile birlikte, Cardano topluluğun bir oylama sistemi üzerinde etkin olabilmeleri sağlanacak. Sistem, ADA sahiplerinin Cardano ağının geleceğini doğrudan şekillendirmesine izin vererek, Cardono’nun merkeziyetsizliğini arttırmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Cardano gibi kripto paraların bağlı bulunduğu şirketlerin kripto para ekosistemine ve blockchain teknolojisine yaptığı yatırımlar, kripto ekosisteminin gelişmesi üzerine büyük rol oynamaktadır. Bu amaç ile kurulan fonlar geleneksel finans sisteminden, yeni finans sistemine geçmemizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Merkeziyetsiz ekosistemler kripto para topluluğu için oldukça büyük önem arz etmekte. Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin’in yatırımcısı, lider kripto parayı yaratırken, anonimliğe büyük dikkat çekmiştir. Kendisi de anonim olmayı tercih eden Satoshi, hem kripto paranın merkeziyetsizliğine gölge düşürmemek hem de diğer olumsuz etkenlerden korunmak için bu yolu tercih etmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner