Yükleniyor...

Cardano Node’unun Yeni Versiyonu Alonzoblue 2.0 Çıktı

Cardano ekibi, Alonzo platformunun lansmanı için tamamlanan bir başka kilometre taşını işaret eden AlonzoBlue 2.

cardano alonzo

Cardano ekibi, Alonzo platformunun lansmanı için tamamlanan bir başka kilometre taşını işaret eden AlonzoBlue 2.0 düğümünün (node) yepyeni bir sürümünü test ağına çıkardı.

Cardano blok zinciri platformunun geliştirilmesinde lider bir rol oynayan araştırma ve geliştirme şirketi InputOutputHK, AlonzoBlue 2.0 düğümünün yepyeni bir sürümünü test ağında yayınladıklarını bildirdi. Güncelleme, Komut Satırı Arayüzü’nün (CLI) önemli bir güncellemesini içerir ve diğer tüm akıllı sözleşme uygulamaları çeşitlerini ortaya çıkarmak için temel sağlar. Ama yine de “önemli yapı taşı”nın “erken kodu” olmaya devam ediyor.

Güncellenen ağ, kullanıcıların akıllı işlem meta verilerini zincir üzerinde bağlamasına ve yürütülebilir sözleşme verilerini depolamasına olanak tanır. Bu, ilk Stakepool operatörleri (SPO) ve Alonzo düğümünü kullanarak dağıtım defterine basit akıllı işlemleri göndermeye ve test etmeye başlayacak olanlar için Cardano ağı içindeki akıllı sözleşmeler dönemini açacaktır.

AlonzoBlue’nun SPO’ları, ilk test komut dosyalarını çalıştırmadan önce düğümlerini güncellemek için bir gün alır.

Akıllı Sözleşmeler Dönemi İçin Kilometre Taşı

Son güncelleme, Alonzo platform lansmanını tamamlamak için başka bir kilometre taşını işaret ediyor. Alonzo’nun tam olarak piyasaya sürülmesinin, merkezi olmayan finans protokolleri (DeFi) dahil olmak üzere yeni merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) geliştirilmesini basitleştirmesi bekleniyor.

Geliştiriciler ayrıca Ethereum blok zinciri ağının karşılaştığı önceki sorunlardan kaçınmayı umuyor. Özellikle, ücrette keskin büyüme gibi. Ancak, projenin tam olarak uygulanması birkaç ay daha sürecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner