Yükleniyor...

Cardano Tabanlı Stablecoin Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Cardano tabanlı düzenlenmiş stablecoin USDA, 2023 yılının başlarında piyasaya çıkacak.

Cardano Tabanli Stablecoin Piyasaya Cikmaya Hazirlaniyor

Cardano tabanlı düzenlenmiş stablecoin USDA, 2023 yılının başlarında piyasaya çıkacak.

USD’nin token’laştırılmasının yanı sıra, Emurgo yakında USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi diğer stablecoin’lerin USDA’ya dönüştürülmesini sağlayacak. Ayrıca, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi kripto para birimlerinin dönüştürülmesini ve takas edilmesini sağlamak için uzun vadeli planlar yapacak.

Cardano Tabanlı Stablecoin 2023 Yılında Çıkıyor

Cardano blockchain ağının resmi ticari kolu ve kurucu bir kuruluşu olan Emurgo, dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan USDA’yı 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

USDA, Cardano ekosistemindeki ilk tamamen itibari para destekli, mevzuata uyumlu stablecoin olacak. USDA, Emurgo’nun kullanıcılara Cardano tabanlı varlıklar üzerinde çalışan çeşitli finansal hizmetler ve ürünler sunacak daha geniş bir plan olan Anzens ürününün bir parçası. Bu planlar, borç verme ve ödünç alma hizmetlerini, kripto tabanlı kart ödemelerini ve geleneksel pazarlar ile merkezi olmayan uygulamalar (dApps) arasındaki köprüleri içeriyor.

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, CoinDesk’e yazdığı bir notta, şunları söyledi:

“Tamamen itibari para destekli, mevzuatla uyumlu bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmede bir sonraki adımdır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner