Yükleniyor...

Cardano’da (ADA) Düşüş Devam Ediyor!

Cardano'nun (ADA) fiyatı, büyük bir kripto para borsasının yıl sonuna kadar kripto para birimini ABD'li müşteriler için delist edeceğini açıklamasının ardından düştü.

cardano3

Cardano’nun (ADA) fiyatı, büyük bir kripto para borsasının yıl sonuna kadar kripto para birimini ABD’li müşteriler için delist edeceğini açıklamasının ardından düştü.

eToro’dan yapılan açıklamaya göre, hem ADA hem de Tron (TRX), düzenleyici endişeler nedeniyle ABD’li müşteriler için kaldırılacak:

“ABD’li kullanıcılar, 26 Aralık 2021’den itibaren yeni ADA veya TRX pozisyonları açamayacak. Ek olarak, bu varlıklar için staking, 31 Aralık 2021’de sona erecek. Bu değişiklikler, gelişen düzenleyici ortamdaki işle ilgili hususlardan kaynaklanmaktadır. ”

Duyuru, ADA’nın fiyatında %10’luk bir düşüşe neden oldu. Kripto para 1,80 dolardan 1,61 dolara kadar geriledi. Akıllı sözleşme platformu, bunun ardından 1.73’e kadar toparlansa da son 24 saatte tekrar düşüşe geçti. Kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %10 oranında geriledi. ADA bu düşüşle ATH’sinden %50 uzaklaştı.

Ekran Resmi 2021 11 26 15.49.47

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, token’ın pazarın çoğunluğu ile birlikte kısa vadede daha da düşeceğine inanıyor.

“Yeni bir ralliye başlamadan önce ADA’nın biraz daha düşmesini bekliyorum. Teknik olarak, kripto paraların çoğu bu noktada.”

ADA’nın yaratıcısı Charles Hoskinson, Cardano’nun eToro’dan tamamen çıkarılmadığını, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilere sunulmadığını netleştirmek için Twitter’da açıklama yaptı:

“Delist edilmedik bile. ADA hala eToro’da ve ABD dışındaki müşteriler [onu] serbestçe takas edebilir.”

Cardano, yazının yazıldığı sırada 1.53 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner