Yükleniyor...

Cash App’e Hack Saldırısı Yapıldı

Mobil para transfer uygulaması Cash App, yüz binlerce dolar değerindeki hack saldırısıyla karşı karşıya.

Cash Appe Hack Saldirisi Yapildi

Mobil para transfer uygulaması Cash App, yüz binlerce dolar değerindeki hack saldırısıyla karşı karşıya.

Dijital dünyanın kilitli kapıları, yine dijital anahtarlarla açılıyor. Hackerların elindeki dijital güç de firmaların güvenlik önlemlerine daha çok yatırım yapmasına neden oluyor. Güvenlik duvarının aşıldığı bir olay daha Twitter’in eski CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Cash App uygulamasında yaşandı.

Cash App’in Hack Saldırılarıyla Başı Dertte

Dijital ödeme uygulaması Cash App, son dönemde siber korsanlar ile mücadele veriyor. Cash App’in birden fazla kullanıcısı, bilgisayar korsanlarının yüz binlerce dolarlık fonlarını çaldığını ve deep web üzerinden sattığını bildirdi.

Hackerlar, kullanıcıların hesaplarına giriyor ve yüzlerce dolar çalıyor. Kullanıcı bilgileri edep web üzerinden satışa çıkarılıyor. Bir adım daha ileriye giderek kartlar üzerinden kendileri için alışveriş yapıyorlar.

Toplamda kaç tane hesabın ele geçirildiği ve zararın maddi boyutunun ne olduğu henüz bilinmiyor. Cash App resmi web sitesinde, kullanıcıları bağlantılı e-posta adreslerinde iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkin olduğundan emin olmaya teşvik ediyor.

Bir Cash App sözcüsünün konuyla ilgili Motherboard’a yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Platform üzerindeki saldırıları önlemeye, tespit etmeye ve geri dönüş yapmaya yardımcı olmak için sistemleri ve aktiviteleri sürekli olarak geliştiriyoruz. Kimlik hırsızlığı veya hesap ele geçirme saldırılarının kurbanı olduklarına inananları, söz konusu hesabı gözden geçireceğimiz Cash App Support’a ulaşmaya davet ediyoruz. Dolandırıcılık olduğu tespit edilirse, hesabın kapatılmasından ve ilgili tüm ürünlerin devre dışı bırakılmasından başlayarak gerekli işlemleri yapacağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner