Yükleniyor...

CashApp’teki Bitcoin satışlarında artış görüldü

Bir araştırmaya göre CashApp'teki Bitcoin satışları ikinci çeyrekte yüzde 34 arttı.

btc

Bir araştırmaya göre CashApp‘teki Bitcoin satışları ikinci çeyrekte yüzde 34 arttı.

Ödeme şirketi Block, Inc., Cash App platformundaki Bitcoin satışlarının ikinci çeyrekte yüzde 34 artarak 2,4 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Bu dönemde Bitcoin satışlarından elde edilen brüt kar da yıldan yıla yüzde 7 artarak 44 milyon dolara yükseldi. Şirket, müşterilerin düşen fiyatlara rağmen daha fazla dijital varlık satın aldıklarını belirtti.

Block Inc’e göre CashApp’teki Bitcoin satışları arttı

Block Inc’in raporuna göre CashApp’teki Bitcoin satışları bir önceki yıla göre yüzde 34 artış gösterdi.

Bitcoin gelirindeki artış, müşterilere satılan Bitcoin miktarındaki artıştan kaynaklandı ve önceki yıla kıyasla Bitcoin’in ortalama piyasa fiyatındaki düşüşle dengelendi.

CashApp

Ayrıca, Block raporunda Bitcoin yatırımlarına dikkat çekti. Şirket, 2020’nin dördüncü çeyreğinde 50 milyon dolar ve 2021’in ilk çeyreğinde 170 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak yatırımlarını artırdığını belirtti. Bu yatırımların gerçeğe uygun değeri 30 Haziran 2023 itibarıyla 245 milyon dolar olarak hesaplandı, yani yatırımın defter değerinden 142 milyon dolar daha fazla olduğu belirtildi.

Şirketin çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemine göre 4,40 milyar dolardan 5,53 milyar dolara yükseldi ve brüt kar 1,47 milyar dolardan 1,87 milyar dolara yükseldi.

TradingView’e göre Block (CashApp’in sahibi olan şirket) hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde yüzde 5,5 düşüşle 69,53 dolara geriledi. Ancak hisse senedi, bu yıl şu ana kadar yüzde 10,9 oranında yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x