Yükleniyor...

Celo, 20 Milyon Dolarlık Teşvik Fonunun Başlatılmasıyla Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Dün açıklanan “Connect the World” fonu, Celo'nun (CELO) yükselmesini sağladı.

CELO

Dün açıklanan “Connect the World” fonu, Celo’nun (CELO) yükselmesini sağladı.

Kendi adını taşıyan blok zinciri protokolünün yerel tokenı CELO, bugün erken saatlerde 5,19 dolar ile üç ayın zirvesine yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre CELO en son Ocak ayı başlarında bu seviyelerde işlem görüyordu. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada ise 4,87 dolar civarında seyrediyordu.

CoinGecko verilerine göre token son 24 saatte %24, son 1 haftada ise %50 oranında yükseliş kaydetti. En son fiyat hareketi aynı zamanda tokenin piyasa değerinin 2 milyar doların üzerine çıkmasını sağladı.

Celo’nun 20 milyon dolarlık fonu

Token fiyatındaki artış, Pazartesi günü Barselona’da başlayan iki günlük bir konferans olan Celo Connect etkinliğinin ortasında gerçekleşti. Konferansın ilk gününün öne çıkan olaylarından biri, Celo Vakfı’nın kripto ödemelerinin küresel olarak benimsenmesini teşvik etmek için 20 milyon dolarlık girişimi olan “Connect the World”ün duyurulmasıydı.

Vakıf, kullanıcıların fiat’ı kendi seçtikleri bir kriptoya hızlı bir şekilde dönüştürmelerini sağlayan açık kaynaklı bir API olan FiatConnect’i uygulamaya karar veren ödeme sağlayıcılarını ödüllendirmek için nakit teşvikler sunacak. Ayrıca, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) için “yeni nesil koordinasyon araçları” olarak adlandırdığı bir geliştirici kolektifi olan PrimeDAO ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, “web3 ve iklim bağlantısında DAO’ların inşasını hızlandırmak” hedefiyle, ReFi (Yenileyici Finans) hareketinin bir parçası olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner