Yükleniyor...

Celo Blockchain Ağındaki Duraksamalar Panik Yarattı

Blockchain teknolojisinin bu kadar kısa sürede bu denli önemli bir konuma gelmesinin belli başlı sebepleri bulunuyor.

Celo Blockchain Ağindaki Duraksamalar Panik Yaratti

Blockchain teknolojisinin bu kadar kısa sürede bu denli önemli bir konuma gelmesinin belli başlı sebepleri bulunuyor. Bunlar arasında ağın değiştirilemez oluşu, verimli oluşu ver merkeziyetsiz oluşu öne çıkıyor. Ancak bir ağın en önemli özelliklerinin başında şüphesiz sürdürülebilirliği geliyor. Solana ağının yakın zamanda çözüme kavuşturduğu bu sorun, son olarak Celo’nun da başına geldi. Celo Blockchain ağı ard ardına durdu.

Celo Blockchain Ağındaki Duraksamalar Panik Yarattı

Celo Blockchain Ağı Durdu

Celo varlıklarının yanı sıra ödeme çözümlerini de kullanılmak üzere geliştirilen ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) geliştirmek için akıllı sözleşmelerin kullanılmasını sağlayan açık kaynaklı bir Blockchain protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Ancak proje son 24 saattir oldukça kritik sorunlarla karşı karşıya. Öyle ki ağ, Çarşamba günü saat 18:20 ET’de 14.035,019 numaralı blokta durdu.

Resmi blok gezginine baktığımızda, Celo’nun PoS ağı, Perşembe günü saat 3:39’da blok üretimi birkaç dakikalığına restore edilene kadar yeni işlemleri dokuz saatten fazla doğrulayamadı. Ancak zincir 14.035,044 numaralı blokta tekrar durdu.

Celo konu hakkında yaptığı son açıklamada ağın doğrulayıcılarının ağı çevrimiçi hale getirmek için bir düzeltme üzerinde çalıştığını belirtti. Ancak ekip kesintinin nedenini henüz açıklamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner