Yükleniyor...

Celsius, İflas İşlemleri İçin Eski CFO’sunu Danışman Olarak Göreve Getirmek İstiyor

Kripto kredi platformu Celsius Network, iflas işlemlerine yardımcı olması için eski CFO Rod Bolger'ı danışman olarak göreve getirmek istiyor.

celsius 2

Kripto kredi platformu Celsius Network, iflas işlemlerine yardımcı olması için eski CFO Rod Bolger’ı danışman olarak göreve getirmek istiyor.

İflasını açıklayan Celsius Network, iflas işlemlerinde yardımcı olması için eski CFO’su ile görüşme hslinde.

Bolger, Haziran ayında istifa etmeden önce şirkette yalnızca beş ay görev aldı. Bolger, göreve dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanan Yaron Shalem’in yerine gelmişti.

ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan önergeye göre Bolger, 30 Haziran’da sekiz haftalık ihtarname verdi. Sonuç olarak şirkette bir ay daha çalışan olarak devam edecek.

Bolger’a danışman olarak ayda 120.000 dolar ödeneceği ifade edildi.

Bolger, Celsius’tan önce RBC’de 10 yıl boyunca CFO olarak görev aldı. Ek olarak Bank of America ve Citi gibi dev firmalarda da çalıştı.

Celsius, 13 Temmuz’da Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. Platform ayrıca, bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğunu da açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner