Yükleniyor...

Celsius, Varlıklarını Açık Artırmaya Çıkaracağı Tarihleri Belirledi

İflas eden kripto borç verme platformu Celsius Network, varlıklarını açık artırmaya çıkaracağı tarihleri belirledi.

Celsius Varliklarin Acik Artirmasi icin Tarihleri Belirledi

İflas eden kripto borç verme platformu Celsius Network, varlıklarını açık artırmaya çıkaracağı tarihleri belirledi.

Kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı birçok şirket iflas bayraklarını çekmeye başlamıştı. Kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital ile başlayan iflas başvuruları kripto borç verme platformu Celsius Network‘e kadar uzandı. Celsius, farklı davalarla uğraşırken bir yandan da kurtarma planları hazırlıyordu. Daha sonra şirketin CEO’sunun istifasıyla birlikte atılan adımlar değişmeye başladı.

Celsius’un Satışı için Tarihler Belli Oldu

ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne Pazartesi günü yapılan bir başvuruya göre, Celsius’un son teklifi 17 Ekim saat 16:00’da ve gerekirse 20 Ekim saat 10:00’da açık artırmayla verilecek.

1 Kasım’da ABD İflas Mahkemesi Baş Yargıcı Martin Glenn‘den önce Zoom aracılığıyla bir satış duruşması yapılacak. Aynı zamanda dosyalamada çok sayıda katılımcının beklendiği belirtiliyor.

Avukat Celsius'un 750 Milyon Dolarlık Sigortası Bir Adatmaca

Celsius, çöküşünün ardından kurtarma sürecini hızlandırmaya çalışıyor. Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius’un kurtarma planlarından birisi de stablecoin varlıklarını satmaktı. Bloomberg’te yer alan habere göre, son aylarda sıkıntılı sektör oyuncularını kurtaran kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, Celsius varlıkları için teklif vermeyi düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner