Yükleniyor...

Celsius’un cüzdanı hareketli: Yüklü miktarda Ethereum (ETH) var!

Alacaklılarına dağıtım yapmak isteyen Celsius, Ethereum (ETH) varlıklarını borsalara taşımaya devam ediyor.

Celsius ETH borsa

Alacaklılarına dağıtım yapmak isteyen Celsius, Ethereum (ETH) varlıklarını borsalara taşımaya devam ediyor.

2023 yılının sonlarına doğru hareketlenen kripto para piyasası, son birkaç aydır boğa beklentisiyle yükselişte. Bitcoin spot ETF’lerin onaylanacağı yönündeki beklentiler, birçok altcoin’in sansasyonel yükselişine zemin hazırladı. Piyasanın yükseliş yönlü ilerleyişinde Ethereum beklentilerin altında kaldı.

Bir türlü beklenilen çıkışı gerçekleştiremeyen ETH’de önemli bir etmen bulunuyor. İflas eden Celsius, alacaklılarına dağıtım yapmak için süreçleri hızlandırdı. Celsius, 10 bin ETH’yi (22 milyon dolar) Coinbase borsasına aktardı. Şirketten gelecekte daha fazlasının yaşanabileceğine yönelik paylaşım geldi.

Celsius, borsalara Ethereum (ETH) taşıyor

Terra krizinin patlak verdiği 2022 yılında iflas eden Celsius, yeniden yapılanma süreci kapsamında alacaklılarına dağıtım yapmayı planlıyor. Celsius, dağıtımın bir parçası olarak elinde bulunan varlıkları hareket ettiriyor.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain, geçtiğimiz gün Celsius’un 10 bin ETH’yi Coinbase borsasına taşıdığını belirtti. Bu ETH’ler 22,4 milyon dolara tekabül ediyor. Lookonchain’e göre Celsius, 13 Kasım’dan bu yana Coinbase, FalconX ve OKX borsalarına 413 milyon dolar değerinde 184 bin ETH aktardı.

Celsius’un 10 bin ETH’lik son işlemi ise dikkat çekti. Halen daha BTC paritesinde ivme kazanamayan ve beklenilen yükselişi gerçekleştiremeyen ETH, satış baskısıyla karşı karşıya.

Lookonchain’e göre, Celsius’un staking cüzdanlarında 634 bin ETH bulunuyor. Bu ETH’lerin toplam değeri ise 1,42 milyar dolar seviyesinde. Celsius, kısa süre önce yaptığı bir X paylaşımında varlık dağıtımına hazırlandığının sinyalini verdi. Son ETH transferini doğrular cinsten bir paylaşım yapan Celsius, bol miktarda likidite sağlamak amacıyla staking cüzdanlarındaki varlıklarını geri çağırmaya başladığını bildirdi.

Diğer taraftan Celsius, staking cüzdanlarındaki varlıklarından ETH için de açıklama yaptı. İflas sürecini yöneten şirket, yeniden yapılandırma süreci boyunca ortaya çıkan maliyetleri dengelemek için mevcut ETH varlıklarını elden çıkaracağını duyurdu.

Celsius, önümüzdeki günlerde ETH varlıklarını staking sisteminden çıkaracağını ve alacaklılara zamanında dağıtım yapmak üzere kullanacağını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner