Yükleniyor...

CFTC, Mango Markets Saldırganına Dava Açtı

CFTC, Avraham Eisenberg'e Mango Markets istismarı sebebiyle dava açtı.

mango 4

CFTC, Avraham Eisenberg’e Mango Markets istismarı sebebiyle dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Regülatör Eisenberg’ün swap manipülasyonu yaptığını iddia etti.

CFTC, Kendi Davasını Açtı

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, Mango Avi olarak da tanınan Avraham Eisenberg’e, Solana blockchain’inde yer alan merkeziyetsiz borsa Mango Markets’i istismar ettiği gerekçesiyle dava açtı.

CFTC’nin yapmış olduğu şikayet, Eisenberg’ü “Mango Markets tarafından sunulan swap fiyatlarını yapay olarak şişirmek için manipülatif ve aldatıcı bir plan” kurguladığı gerekçesiyle suçluyor.

Eisenbeg, küçük hacimli bir token olan MNGO’yı toplu bir biçimde satın aldı ve fiyatının %1.300 artmasını sağladı. Eisenberg ve ekibi kısa bir süre sonra daha fazla USDC satın almak için MNGO’yı teminat olarak kullanabildi. Ekip, yaptıkları işlerin yasal olduğunu iddia etti.

Eisenberg şu anda gözaltında ve Adalet Bakanlığı’nın cezai manipülasyon suçlamalarıyla karşı karşıya. CFTC de, swap işlemlerinin düzenleyici görevinin bir parçası olduğunu belirterek sürece dahil oldu.

Regülatör, FTX’in iflasının ardından baskı altında kaldı. Kurum, borsanın iflasından önce Kongre’de regülasyon konusunda daha önemli bir rol alacağı bir yasa tasarısının kabul edilmesi için çalışıyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x