Yükleniyor...

Chainlink hareketli: Balinalar biriktiriyor!

Popüler kripto projesi Chainlink (LINK), hareketli günler yaşadığı şu sıralarda balinaların iştahını kabartmış durumda.

Chainlink balina

Popüler kripto projesi Chainlink (LINK), hareketli günler yaşadığı şu sıralarda balinaların iştahını kabartmış durumda.

12 Eylül’den itibaren yüzde 40’a yakın bir yükselen Chainlink’te ilginç detaylar ortaya çıktı. Popüler kripto projesi, balinaların durağı haline geldi. Verilere göre, balinalar son iki haftada 50 milyon doların üzerinde LINK satın aldı. Balinaların yaptığı birikim esnasında LINK fiyatı 5,819 dolardan 8,071 dolara yükseldi.

12 Eylül tarihinden bu yana yüzde 38’lik bir yükseliş gerçekleştiren Chainlink (LINK), balinaların radarına girdi. Genellikle boğa piyasası öncesinde cüzdan hazırlığı yapmasıyla bilinen balinaların yüklü miktarda LINK satın alımı soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Kripto analisti Ali Martinez’in Santiment verilerine değindirdiği paylaşımına göre, balinalar geçtiğimiz iki haftada 7,5 milyon LINK’i dolaşımdan çekti. Cüzdanlarında LINK biriktiren balinaların cebinden 53 milyon dolar çıktı.

LINK tarafındaki satın alımlar ve birikim, fiyatı da etkiledi. LINK büyük bir yükseliş dalgasına imza attı. Kripto piyasasının ağır ilerlediği bugünlerde LINK’in yüzde 40’a yakın yükseliş yaşaması şaşırttı.

LINK Grafik

LINK, balinaların bu yoğun iştahının sürmesi ve piyasanın olumlu hale gelmesi durumunda yükselişini sürdürebilir. LINK’in önündeki en büyük engel ise 2023’ün zirvesi olan 8,5 dolar seviyesi olacaktır. Bu noktanın geçilmesi, LINK için boğa koşusu anlamı taşıyabilir.

Chainlink, Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünün (CCIP) kabulüyle projeye yepyeni bir boyut kazandırmıştı. Tokenizasyon ve Web3 hizmetlerine Chainlink’in ana odakları arasında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner