Yükleniyor...

Chainlink (LINK) yükselişine aldanmayın: Analistler uyarıyor

Chainlink (LINK) token son birkaç günde toparlanma göstererek, 13 dolar civarında destek bulduktan sonra 14 doların üzerinde işlem görmeye başladı.

LINK

Chainlink (LINK) token son birkaç günde toparlanma göstererek, 13 dolar civarında destek bulduktan sonra 14 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Ancak, LINK’in kısa vadede daha fazla kazanç sağlamasını sınırlayabilecek bazı önemli direnç seviyeleri ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

Popüler kripto analisti Rekt Capital’e göre, LINK şu anda haftalık kapanışı önemli bir kırmızı direnç bölgesinin üzerinde yeniden test etmekte başarısız oldu. Bu seviyenin üzerinde kapanış yapamaması durumunda, Rekt Capital, bu bölgenin güçlü bir dirence dönüşebileceğini ve LINK’i düşüş trendi desteğini yeniden test etmeye zorlayabileceğini vurguladı.

Günlük grafikte, RSI okumaları 67 civarında yükselmiş durumda, bu da LINK’in kısa vadede aşırı alım bölgesine girdiğini gösteriyor. LINK’in daha yükseğe doğru yenilenmiş bir hamle yapmadan önce muhtemelen mevcut seviyelerden bir geri çekilme gerekli.

Analiz firması altFINS, LINK’in uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser ve önde gelen bir oracle veri sağlayıcısı olarak konumunun, gerçek dünya varlık tokenizasyonu için artan talepten faydalanmasına imkan tanıyacağını belirtti. Ancak, altFINS, Kasım ayının başlarında 11 dolardan 14 doların üzerine güçlü bir ralli yapmasının, LINK’i aşırı alım bölgesine soktuğunu kaydetti.

Kar realizasyonu, altFINS’in bir yükseliş trendi içinde potansiyel bir sarkaç giriş fırsatı olarak gördüğü bir geri çekilmeye neden oldu. Önemli yukarı yönlü hedefler 18 dolar ve ardından 19.50 dolar civarında psikolojik direnç olarak görülüyor.

Özetle, Chainlink’in temelleri güçlü kalmaya devam ederken, teknik görünüm, önümüzdeki günler ve haftalar içinde bir miktar konsolidasyon veya küçük düşüş ihtimalini ortaya koyuyor. İzlenmesi gereken önemli destek seviyesi 13 dolar civarında, direnç ise sırasıyla 14.50 ve 15 dolar civarında görülüyor. Sabırlı yatırımcılar, LINK bir sonraki yükseliş ayağı öncesinde bir taban oluştururken, herhangi bir düşüşü satın almayı düşünebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner