Yükleniyor...

Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in (BTC) Bir Menkul Kıymet Olarak Düzenlenmesini Gerektiğini Söyledi

Risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, Bitcoin'in bir menkul kıymet olmamasına rağmen menkul kıymet olarak düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

ch

Risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmamasına rağmen menkul kıymet olarak düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Palihapitiya’ya göre kripto para piyasasının büyüklüğü bunu gerekli olmasına neden oluyor. Düzenleme eksikliği sebebiyle Bitcoin’in etrafında yüksek bir “sistem riski” olduğuna dikkat çeken Palihapitiya, 2013’te kripto para piyasasına dahil olmasına karşın şu anda Bitcoin’in geleceği konusunda endişeli.

SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin’in aslında bir emtia olduğunu dile getirmişti. Altcoin’lerin büyük bir bölümünün ise kayıt dışı bir menkul kıymet olduğuna dikkat çekti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ethereum’un bir yönetim ekibi ile birlikte ICO aracılığıyla verilmesine işaret ederek, varlığın açıkça bir menkul kıymet olduğunu dile getirdi. Gensler, Eth ile ilgili soruları defalarca yanıtsız bıraktı.

Hala devam eden Ripple ve SEC arasındaki dava sonucunun, endüstri için önemli etkileri olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner