Yükleniyor...

ChangeTip’ten Twitch.tv ve Disqus Entegrasyonu Geldi

Popüler Bitcoin ile bahşiş gönderme platformu ChangeTip, şimdi de Twitch.

changetip

Popüler Bitcoin ile bahşiş gönderme platformu ChangeTip, şimdi de Twitch.tv ve Disqus ile entegrasyon sağladı.

Twitter, Facebook, Github, Coinbase, Google+, Reddit, Slack, Tumblr ve YouTube gibi çok büyük platformlarda kullanıcıların birbirlerine Bitcoin ile bahşiş göndermelerini sağlayan ChangeTip, büyüme stratejilerini sürekli geliştiriyor.

Twitch.tv Entegrasyonu

Daha önce ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlayan Twitch.tv, ChangeTip entegrasyonu ile fanların birbirleri ile bambaşka bir yoldan etkileşimde olmalarına imkan tanıyacak. ChangeTip’ten gelen açıklamaya göre, Twitch.tv için geliştirilen bahşiş botu iki şirketten de bağımsız bir geliştirici tarafından sunulmuş. ChangeTip CEO’su Nick Sullivan, entegrasyon ile ilgili şunları söylüyor:

İçerisinde bulunduğumuz topluluktan bu tür çalışmaların çıkması bizi çok heyecanlandırıyor. Kullanıcılara sunduğumuz API sayesinde, fanlar ile oyuncular arasında iletişim için yepyeni bir yol ortaya çıkmış oldu.

Twitch Ağustos ayında, Turbo üyelik için Bitcoin kabul etmeye başlamış, ardından da Dogecoin desteğini kullanıcılara sunmuştu.

Disqus Entegrasyonu

Disqus entegrasyonu ise, tam anlamıyla Twitch.tv adımından çok kısa süre sonra duyuldu. Haber, ChangeTip topluluk yöneticisi Victoria van Eyk’in Coindesk’teki yorumunda bahşiş göndermesi ile duyuldu.

Screen-Shot-2015-03-23-at-09.29.51

ChangeTip, sosyal platformlar ile gerçekleştirdiği entegrasyonlar sayesinde Bitcoin kullanımının yaygınlaşmasını sağlarken, aynı zamanda kullanıcılar arasında eğlenceli bahşiş gönderimlerine de ortam sağlıyor. Pantera Capital’ın başlattığı yatırım turunda 500 Startups, Boldstart Ventures, CryptoCurrency Partners ve Idealab gibi şirketlerden toplamda 3.5 milyon dolarlık yatırım toplayan ChangeTip, agresif büyümesiyle Coinbase’in “tipping button” girişiminin de önünü kesmiş ve daha sonra Coinbase entegrasyonunu duyurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner