Yükleniyor...

Charlie Munger, Bitcoin’in (BTC) Başarısından Nefret Ettiğini Söyledi

Warren Buffett'ın sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin'in (BTC) başarısından nefret ettiğini söyledi.

94821857

Warren Buffett’ın sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin’in (BTC) başarısından nefret ettiğini söyledi.

Bitcoin, meteorik yükselişiyle beraber, kripto para biriminin eski eleştirmenlerinin çoğunu kazandı. Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ve sağ kolu Charlie Munger söz konusu olduğunda, durum kesinlikle böyle değil.

Munger, 1 Mayıs’ta Berkshire’ın yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin’in başarısından nefret ettiğini söyledi: “Tüm gelişimin” iğrenç olduğunu ve medeniyetin çıkarlarına ters düştüğünü ekledi:

“Tabii ki, Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Alçakgönüllülükle söylemeliyim ki, tüm lanet olası gelişmenin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu düşünüyorum ve eleştiriyi başkalarına bırakacağım.”

Buffett, Mayıs 2018’de Bitcoin’i “fare zehri” olarak adlandırmıştı.

“Nefret Mantıksız”

Ekonomist ve kripto para birimi analisti Alex Krüger, para yönetimi söz konusu olduğunda nefretin mantıksız olduğunu söylemesiyle, yorumlar kaçınılmaz olarak kripto para birimi topluluğundan güçlü bir tepki çekti:

“Munger’in Bitcoin’in başarısıyla başa çıkma yaklaşımı nefret. Nefret mantıklı olamaz. Teknolojik değişikliklere uyum sağlamayan para yöneticileri, daha iyi performans göstermekte zorlanırlar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner