Yükleniyor...

CHP’li Vekil Adıgüzel Mecliste Bitcoin’den (BTC) Bahsetti

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, son toplantısını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi.

2021 05 24 11.33.35

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, son toplantısını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplanan komisyonda dijital dönüşüm, sosyal ağlar, Enes Batur gibi fenomenler ve Bitcoin (BTC) konusu ele alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre komisyon üyelerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Bitcoin’den bahsederek doğru bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Tutanaklar incelenerek hazırlanan habere göre Adıgüzel, yasakçı bir bakış açısından ziyade dünyadaki gelişmeleri inceleyip, doğru düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bir de Bitcoin meselesi var, zaten arkadaşlarımız da bahsetti, tekrar üzerinden geçmek gerekir mi bilmiyorum. Tabii, bizim baştan beri hep söylediğimiz bir tutumumuz var yani yasakçı bir bakış açısından çok dünyadaki standartları görüp doğru bir düzenleme yapılsın.”

Bilindiği üzere Türkiye, son dönemlerde kripto para birimleri üzerine net bir tutum sergilemeye başladı ve geçtiğimiz Nisan ayında, bir yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelikle beraber 30 Nisan 2021’den itibaren, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x