Yükleniyor...

Çin Medyası Blockchain’i Överken Bitcoin Fiyat Artışını Eleştiriyor

Çin devleti tarafından yönetilen Çin medyası, Blockchain’i överken, Bitcoin (BTC) fiyat artışının sadece “Hype” olduğuna inanıyor

cin bitcoin blockchain

Çin devleti tarafından yönetilen Çin medyası, Blockchain’i överken, Bitcoin (BTC) fiyat artışının sadece “Hype” olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin devleti tarafından işletilen iki medya kuruluşu, vatandaşları, son zamanlarda yükselen Bitcoin fiyatlarının “abartı”larına değil, blok zincir teknolojisine odaklanmaya çağıran kısa bir haber yayınladı.

Çin Hükümeti Blockchain’e Odaklanacak

Hem Sina hem de Xinhuanet, BTC fiyatlarındaki son yükselişin net bir açıklaması olmadığını, bunun bir abartı olduğunu dile getirdi. Bunun yerine, makaleyi yazan gazeteciler Mao Zhenhua ve Zhang Xiaohui, insanların blockchain yanlısı devlet politikalarına odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Kısaca, devlet tarafından işletilen basın ajansı, “insanların yavaş yavaş blockchain teknolojisinin potansiyelini görmesini ve teknolojik ilerlemenin ve düzenleyicilerin el ele gitmesi” gerektiğini belirtti. Bu söylemler eyaletin BTC ve altcoin’lere olan ilginin artmasına yönelik olumsuz duruşuyla uyumlu.

Makale, kripto ticareti hala sadece “belirsizlik” yaratan bir yatırım yöntemini temsil ederken, blockchain teknolojisinin sonuçları gelecekte “tamamen gerçekleşecek” “dar bir doğru yol” içinde olduğunu ekliyor.

Çin’de medya kuruluşları BTC fiyatlarına ilk kez atıfta bulunuyor olmasa da, editoryal satırlarında kripto para birimlerinden bahsetmekten kaçınma eğilimleri var. Bitcoin ve kripto para birimiyle ilgili diğer faaliyetler, ülkenin 2017’de endüstri üzerindeki baskısı nedeniyle pratikte marjinalleştirildi.

Çin Halk Bankası (PBoC) 20 Ekim’de merkezi dijital para birimine (CBDC) yasal statü veren bir yasa tasarısı yayınladığından, Çin hükümeti dijital yuan’ı tamamen gerçeğe dönüştürmek için sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Bitcoin’e Olan İlgi Hızla Artıyor

Google Trends’e göre, bu yıl Bitcoin fiyatları sadece 20.000 dolar eşiğine çok yakın önemli seviyelere ulaşmadı. Aynı zamanda “Bitcoin” terimine olan ilgi 18 ayın en yüksek seviyesini vurdu. İlgi en son bu seviyeye dokunduğu tarih Haziran 2019 ortasına kadar uzanırken, aramalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi Şubat 2018’de görüldü.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x