Yükleniyor...

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Kripto Paraların Finansal Güvenliği Tehdit Ettiğini Dile Getirdi

Diğer merkez bankalarına benzer şekilde, Çin Merkez Bankası da Bitcoin (BTC), stablecoin ve "özel dijital para birimleri" konusunda bir darbe aldı ve bunların doğal olarak "finansal güvenliği tehdit eden risklere" sahip olduklarını iddia etti.

cin

Diğer merkez bankalarına benzer şekilde, Çin Merkez Bankası da Bitcoin (BTC), stablecoin ve “özel dijital para birimleri” konusunda bir darbe aldı ve bunların doğal olarak “finansal güvenliği tehdit eden risklere” sahip olduklarını iddia etti.

Yakın tarihli bir basın toplantısında, 2015 yılından bu yana Çin Merkez Bankası (PBoC) Başkan Yardımcısı Fan Yifei, bir muhabirin kripto varlıklarla ilgili bir sorusuna yanıt verdi. Fan, kripto varlıkların “finansal güvenliği ve sosyal istikrarı tehdit eden potansiyel riskler” taşıyan “spekülatif bir araç” haline geldiğini söyledi. Fan, kripto paranın “kara para aklama ve yasadışı ekonomik faaliyetler için bir ödeme aracı haline geldiğini” de sözlerine ekledi.

Bazı ticari kuruluşlar tarafından çıkarılan stablecoin’lerin uluslararası para sistemine ve ödemeler ve uzlaşma sistemine riskler ve zorluklar getirebileceğini de sözlerine ekledi.

PBoC, gelecek yılki Pekin Kış Olimpiyatları için hazırladıkları token projesinde bir sonraki aşamaya geçme planlarının yürürlükte olduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner