Yükleniyor...

Çin Merkez Bankası, Bitcoin’in (BTC) Gerçek Bir Değerinin Olmadığını Söyledi

Çin merkez bankası, kripto para birimleri konusundaki duruşunu yumuşatmayacağını açıkça belirtti.

cin bitcoin

Çin merkez bankası, kripto para birimleri konusundaki duruşunu yumuşatmayacağını açıkça belirtti.

Çin merkez bankası, kripto para birimleri konusundaki uzun süredir devam eden sert duruşunu değiştirmeye istekli değil.

Çin hükümetinin sözcüsü People’s Daily’ye göre, Finansal Tüketici Hakları Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping, geçtiğimiz günlerde Bitcoin gibi dijital varlıkların yasal olmadığını ve “gerçek bir değeri” olmadığını söyledi.

Kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu ekledi ve insanları onlardan uzak durmaya çağırdı. Kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle, PBOC, kripto ticareti üzerindeki baskısını artırmaya başladı. Banka ayrıca, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaparak kripto para ile bağış toplamayı “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için çok fazla çalışma yaptı.

PBOC, kripto paralarla daha şiddetli bir şekilde başa çıkmak için bir çalışma mekanizması kurmayı planlıyor. Aynı zamanda insanları kriptoyla ilgili suçları bildirmeye teşvik ediyor.

Bu yılın başlarında, birden fazla Çin eyaleti Bitcoin madencilerini kapatmak için harekete geçti ve tüm endüstriyi etkin bir şekilde yasakladı ve madencilerin “büyük göçüne” neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner