Yükleniyor...

Çin’in Bazı Bölgelerde Madenci Faaliyetlerini Durdurmasının Ardından, Bitcoin Madencilik Zorluğu %5 Düştü

Bitcoin madencilik zorluğu, hash oranındaki düşüşün ardından %5 düşüş yaşadı.

cinin xinjiang bolgesinin madenci faaliyetlerini durdurmasinin ardindan bitcoin madencilik zorlugu yuzde 5 dustu 2

Bitcoin madencilik zorluğu, hash oranındaki düşüşün ardından %5 düşüş yaşadı. Zincir üstü verilere göre zorluk, Ocak ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan 19.8 trilyona geriledi. 

Çin’in çeşitli bölgelerdeki madencilik faaliyetlerin durdurulmasını emretmesinin ardından hash oranında düşüş kaydedildi. Özellikle Çin’in Xinjiang, Zhundong bölgesindeki faaliyetleri durdurma kararının ardından Çin’deki büyük madencilik havuzları hash oranında %20’nin üzerinde önemli bir düşüş yaşadı. 

Veriler, son ayarlamadan 9 Haziran’a kadar ortalama blok üretim aralığının yaklaşık 9.9 dakika olduğunu gösteriyor. Ancak hash oranındaki düşüş, 9 ila 14 Haziran arasındaki blok üretim aralığının 12 dakikadan fazla uzamasına neden oldu. 

Zorluktaki bu düşüş, blok sübvansiyonlarındaki payları artıracağından hala çevrim içi olan madenciler için iyi bir haber olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner