Yükleniyor...

Çinli Madenciler Cihazlarını ABD’ye Taşıyor

CNBC danışmanı Eunice Yoon'a göre, Guangzhou'daki bir Çin lojistik ajansı, üç ton Bitcoin madenciliği makinesini Maryland, ABD'ye taşıyacağını söyledi.

cinli madenciler cihazlarini abdye tasiyor

CNBC danışmanı Eunice Yoon’a göre, Guangzhou’daki bir Çin lojistik ajansı, üç ton Bitcoin madenciliği makinesini Maryland, ABD’ye taşıyacağını söyledi. Bu, bazı madencilerin ABD’ye taşınabileceği şeklindeki spekülasyonları doğruluyor gibi görünüyor.

Çin, Bitcoin ve diğer kripto paralarla çalışma yasağını yineledikten sonra, Mayıs ayında Bitcoin madenciliği üzerindeki hakimiyetini güçlendirdi. Federal hükümet, bir dizi bölgede bir dizi madencilik kurumuna operasyonları durdurma emri verdiğinde durum daha da kötü bir hal aldı.

Beklendiği gibi Bitcoin hash oranı, özellikle bu Pazar günü Sichuan’daki kapanmanın ardından kayda değer bir düşüş yaşadı. Bazı uzmanlar bunu ABD’nin yerinden edilmiş madencilere hitap edebilmesi için bir şans olarak gördü.

Suarez Miami’ye Davet Etmişti

Geçtiğimiz günlerde Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Çinli madencileri yönettiği kasabaya taşınmaya davet etmişti.

Suarez ayrıca Miami’nin onlara teşvik sağlayacağından da bahsetti. Bunlar, yatırımları teşvik etmek için vergi imtiyazları, altyapı teşvikleri ve küçültülmüş kuralları içeriyor.

Bununla birlikte, nükleer enerji kullanacakları için madencilerin elektrik enerjisi maliyetlerinin düşmesinden yararlanma fırsatına da sahip olacaklarını belirtti.

Şu an itibariyle, ABD ile Çin arasındaki BTC hash oranı ifadelerindeki boşluk hayati önemini koruyor. Ancak bu madencilerin yer değiştirmesi halinde önümüzdeki aylarda kapanmaya başlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner