Yükleniyor...

Coin Center, Tornado Cash Yaptırımları Sebebiyle ABD Hazinesi’ne Dava Açtı

Coin Center, Tornado Cash yaptırımları gerekçesiyle ABD Hazine Bakanlığı'na dava açtı.

coin center

Coin Center, Tornado Cash yaptırımları gerekçesiyle ABD Hazine Bakanlığı’na dava açtı.

Şirket, Hazine Bakanlığı’nın yetkilerini aştığına inanıyor.

Coin Center, ABD Hazinesi’ne Dava Açtı

Müşterek davacılar, Tornado Cash yaptırımları sebebiyle ABD Hazine Bakanlığı’nın yetkilerini atığını iddia etti.

Bir insan hakları savunucusu ve dijital varlık yöneticisi olan David Hofman da Coin Center’ın açtığı davaya destek olduğunu açıkladı.

Şirket, Ağustos ayında Hazine’ye dava açmak için hazırlıklara başlamıştı.

Bu, Tornado Cash yaptırımları sebebiyle ABD Hazine Bakanlığı’na açılan ikinci dava olma özelliğini yaşıyor. Coinbase ve iki Coinbase çalışanı da dahil olmak üzere yazılımı kullanan altı kişi de geçtiğimiz ay açılmış olan davayı destekliyor.

Hazine’nin yazılım onaylamasına yönelik zorluklar, blockchain’ler için sıkıntı yaratabilir. Kar amacı gütmeyen davalar, hükümetin bir birey ya da kuruluş yerine bir yazılımın hedef alınması sebebiyle açıldı. Davacılar, bu nedenle Hazine’nin yetkisini aştığına inanıyor.

“Amerikalılar, Tornado Cash’i kendi mülklerini korumak için tek taraflı olarak kullanıyorlar. Hazine’nin bu yasal öğeye meydan okuması, bu yasal öğeye meydan okuması, onlara Amerikan ekonomisini düzenlemek için neredeyse sınırsız kontrol verecek bir yetki olduğunu varsayıyor”

Davacılar, mahremiyet hakkının korunması için kripto mikserinin gerekli olduğunu da ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner