Yükleniyor...

Coinbase, Goldman Sachs Yöneticisini Bünyesine Kattı

Kripto para borsası Coinbase, Goldman Sachs'ta uzun süre görev alan Roger Bartlett'i finansal operasyonları yönetmesi için görevlendirdi.

coinbase

Kripto para borsası Coinbase, Goldman Sachs’ta uzun süre görev alan Roger Bartlett’i finansal operasyonları yönetmesi için görevlendirdi.

LinkedIn paylaşımına göre Bartlett, Coinbase’de küresel finansal operasyonları yürütmek için, dünyaca ünlü yatırım bankasındaki görevini bırakıyor.

Bartlett son olarak Goldman Sachs’ın küresel piyasalar bölümünün küresel operasyonlardan sorumlu eş başkanı olarak görev yapmıştı. Kıdemli yönetici, yaklaşık 2.500 kişilik bir ekibe liderlik ediyordu.

Yatırım bankasında 16 senedir görev yapan Bartlett, Coinbase’e geçtiğini açıklayarak “Kripto ekonomiyi kucaklamanın zamanı geldi” dedi.

Coinbase dün 2021 dördüncü çeyreğinde 2,5 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Kripto borsası ayrıca bu yıl teknoloji/geliştirme ve genel ve idari giderler için 4,25 milyar dolar ila 5,25 milyar dolar harcamayı planladıklarnı açıklayarak, agresif büyüme politikasını da açık bir biçimde ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner