Yükleniyor...

Coinbase’in Aktif Kullanıcıları %117 Oranında Artış Gösterdi

Muhtemel yatırımcılara kripto para borsanızın yılın ilk üç ayında 1.

coinbase 1

Muhtemel yatırımcılara kripto para borsanızın yılın ilk üç ayında 1.8 milyar dolar kazandığını söylemek, şirketinizi Nasdaq listelemesinden birkaç gün önce pazarlamanın kesinlikle en iyi yolu.

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, dün akşam saatlerinde ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 2021’in 1. çeyreğinde milyonları aşan karlar elde ettiğini belirtti. Gişe rekorları kıran kazançlar büyük ölçüde temelde kripto para endüstrisinin parabolik yükselişinden kaynaklanıyor.

Coinbase, Halka Arz Öncesinde İlk Çeyrekte Rekor Kar ve Gelir Açıkladı

Coinbase’in mükemmel bir ilk çeyrek performansına sahip olduğunu söylemek yetersiz kalır. Yayınlanan bir rapora göre, Coinbase’in kullanıcı tabanı, 2020’nin 4. çeyreğinde 2,8 milyondan, 2021 çeyreğinde 6,1 milyona şaşırtıcı bir artışla %117 arttı. Sonuç olarak, 31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemde borsanın geliri 1.8 milyar dolara yükseldi ve kabaca 740 milyon ile 800 milyon dolar arasında bir kar elde etti.

Ek olarak, Coinbase’in toplam varlıkları tek bir çeyrekte 90 milyar dolardan 223 milyar dolara çıktı; Bu varlıkların 122 milyar doları kurumsal yatırımcılardan kaynaklandı. Açıklanan 1. Çeyrek sonuçları, Coinbase’in 14 Nisan Çarşamba günkü halka arzından sadece birkaç gün önce geldi. Umut verici bir çeyrekten sonra, borsanın hisselerinin fiyatı Ocak ve Mart arasındaki dönem için tahmin edilen 343.58 dolardan kolayca yükselebilir.

2021’in Kalanı İçin Neler Beklenmeli

Şu anda Coinbase, yüksek volatilitenin kripto piyasasının Aşil tendonu olmaya devam ettiğini kabul ediyor, ancak firma fiyatlar düştüğünde bile elinden gelenin en iyisini yapmayı planlıyor:

“Bu gelir öngörülemezliği, kârlılığımızı çeyrekten çeyreğe kadar etkiliyor. Giderler açısından, Bitcoin fiyatında düşüş görebileceğimiz dönemler de dahil olmak üzere yatırıma öncelik vermeyi planlıyoruz.”

Borsanın yılın geri kalanı için aktif aylık kullanıcılarına ilişkin tahminler raporda sağlanıyor, ancak borsa gelir veya kar hakkında açıklamada bulunmuyor. Toplam kripto para piyasası değerlemesinin 2021 boyunca yükseldiği bir senaryoda 7 milyon işlem yapan kullanıcı “yüksek” bir rakamdır. Firma, piyasa değerinin sabit kalması durumunda 5,5 milyon kullanıcıyı “orta” rakam, 4 milyon kullanıcıyı ise “düşük” olarak belirtmektedir.

Genel olarak, Coinbase’in yakında halka arz edilmesi, olgun ve saygın bir sektör olarak kripto para sektörünün evriminde bir dönüm noktası olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner