Yükleniyor...

Coinbase, Japonya Pazarına Giriyor

Mitsubishi UFJ Financial Group, Coinbase'in Japon müşterilerine MUFG Quick Deposit ürünü aracılığıyla borsaya erişim sağlayacak.

coinbase 1

Mitsubishi UFJ Financial Group, Coinbase’in Japon müşterilerine MUFG Quick Deposit ürünü aracılığıyla borsaya erişim sağlayacak.

ABD kripto varlık işlem platformu Coinbase, dünya çapında genişlemeye yönelik daha büyük bir çabanın parçası olarak Coinbase Japan’ı başlatmak için Japonya’nın en büyük bankalarından biriyle ortaklık kuruyor. Bir blog gönderisine göre, 40 milyondan fazla Japon müşterisi olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), Coinbase’in yerel kullanıcıları için “MUFG Hızlı Para Yatırma” sağlayacak. Mevduat ürünü hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Coinbase kullanan Japon müşteriler, diğer listelemelerle birlikte Bitcoin, Ethereum, Stellar, Litecoin ve Bitcoin Cash satın alma seçeneğine sahip olacaklar. Coinbase Japan lansmanının kesin tarihi henüz verilmedi.

Hareket, Nasdaq listesinde yer alan borsanın yan kuruluşunun 18 Haziran’da ülkenin finansal gözlemcisi olan Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kaydolmasının ardından geldi. Coinbase, bankayla olan ortaklığının ülkenin “en güvenilir borsası” olmak için bir adım olduğunu belirtti.

Japonya’nın kripto endüstrisi ile ilgili finansal düzenleyici rejimi katıdır. Düzenleyicilerin katı çizgisi, 2017’de Coincheck de dahil olmak üzere, yıllar içinde ülke içinde meydana gelen bir dizi borsa hack’inin serpilmesinden kaynaklanıyor. Kraken gibi diğerleri, bürokrasinin bir sonucu olarak artan maliyetleri gerekçe göstererek 2018’de ülkeyi terk etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner