Yükleniyor...

Coinbase’den dikkat çeken veri: 1,96 milyar dolarlık hacim!

Coinbase International, Temmuz ayında 2 milyar dolar işlem hacmine ulaştığını açıkladı.

coinbase islemleri

Coinbase International, Temmuz ayında 2 milyar dolar işlem hacmine ulaştığını açıkladı.

Coinbase’in offshore vadeli işlem borsası geçen ay yaklaşık 2 milyar dolarlık hacme ulaştı. Hacim ile ilgili veriler ay boyunca ivme kaybetse de, toplam değer kullanıcı kitlelerinden takdir topladı. Perşembe günü ikinci çeyrek kazançlarını bildirecek olan Coinbase, “küresel genişleme stratejisi” olarak tanımladığı sistemin bir parçası olarak Mayıs ayında Bermuda kayıtlı vadeli işlem borsasını başlatmıştı. Sürecin başlangıcından bu yana en çarpıcı veriler ise Temmuz ayında geldi.

Ekran Resmi 2023 08 01 12.12.02 3

Coinbase, çeşitli konular ile gündemde yer ediniyor

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in borsaya karşı olan bir söyleminden bahsetmişti. SEC’in Bitcoin haricindeki tüm kripto paraların durulmasını istediğini belirten Armstrong, bu açıklamalarıyla adeta kripto endüstrisini salladı. Ayrıca, 6 Haziran’da Coinbase’i federal menkul kıymetler yasasını ihmal etmekle suçlayarak 13 altcoin’i menkul kıymet şeklinde nitelendiren SEC, kripto paralar üzerindeki etkisini sürdürüyor.

SEC-Coinbase çekişmesiyle alakalı açıklama yapan Armstrong, “SEC tavsiyeyi, aracı olarak kaydolmadığı için geçen ay Nasdaq’ta listelenen şirkete karşı yasal işlem başlatmadan önce yaptı.” dedi. Çeşitli çözüm seçeneklerine değinen CEO, mahkemeye gidilmenin en net yol olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner