Yükleniyor...

CoinMarketCap, 22 Ülkede Kripto Eğilimlerini İnceleyen Bir Anket Düzenledi

Ünlü kripto para analitik sitesi CoinMarketCap, 22 ülkede kripto varlıkların benimsenmesini inceleyen anketin sonuçlarını paylaştı.

coinmarketcap

Ünlü kripto para analitik sitesi CoinMarketCap, 22 ülkede kripto varlıkların benimsenmesini inceleyen anketin sonuçlarını paylaştı.

CoinMarketCap’ten Connor Sephton tarafından paylaşılan verilere göre, ankete katılan yetişkinlerin %11,4’ü kripto varlık sahibi.

Anket yapılan 22 ülke içerisinde lider açık ara Nijerya olarak göze çarpıyor. Ülkenin %24,2’si, kripto varlıkları bir değer deposu olarak görüyor.

Nijerya’nın ardından %18’lik oranla Malezya ondan sonra da %17’lik benimsenme oranıyla Avustralya geliyor.

Endonezya, Hong Kong, Singapur, Hindistan, Filipinler, Meksika ve ABD, benimsenme oranına göre ilk 10 içerisinde yer alıyor.

Japon yetişkinlerin yalnızca %4,6’sının elinde kripto varlık bulunuyor.

ABD’de Dogecoin (DOGE) Lider

Her ülkenin kendi favori kripto varlığı olması önemli bir diğer etmen olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü meme token Dogecoin, ABD’de en çok ilgili gören kripto varlık konumunda.

Avustralyalı kripto sahiplerinin büyük çoğunluğu ise en büyük PoS ağı olan Cardano’nun yerel tokenı ADA’ya sahip.

Endonezyalı yatırımcılar tercihlerini genellikle Binance Coin’den (BNB) yana kullanırken, Singapurlular ise Ethereum (ETH) ile ilgileniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner