Yükleniyor...

CoinShares’e Göre Bitcoin (BTC), Ekonomik Durgunluk Karşısında Yükselişe Geçebilir

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, yaşanan ekonomik durgunlukla birlikte Bitcoin'in (BTC) yükselebileceğine inanıyor.

bitcoin

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, yaşanan ekonomik durgunlukla birlikte Bitcoin’in (BTC) yükselebileceğine inanıyor.

CoinShares, ekonomik faktörlerin ve hükümetin para politikası nedeniyle ekonomik durgunluk ortaya çıktıkça, Bitcoin’in diğer yatırım araçlarına kıyasla farklı bir düzlemde yer alabileceğini belirtiyor.

“Fed’in yaz boyunca faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini düşünsek de, bundan sonra ekonomik büyüme konusunda daha yumuşak bir tavır benimseyeceklerini ve bu sebeple dolarda önemli bir zayıflığa yol açılacağına inanıyoruz”

Firma, Fed’in enflasyonu durduramadığı takdirde doların gücünün azalacağını ve akabinde Bitcoin’in yükseleceğini tahmin ediyor. Ayrıca kötüleşen ekonomik koşullarda, hisse senetlerinin de yara alacağına inanıyor.

CoinShares ayrıca, Fed’in bu yıl dört kez faiz oranlarını yükseltmesine karşın Bitcoin’in ralli yapamadığı gerçeğine de vurgu yaparak, lider kriptonun önümüzdeki dönemlerde yatırımcısını ödüllendirebileceğine inanıyor.

“Bitcoin’in fiyat performansı, Fed’in agresif politikası karşısında zayıf kalsa da, bu kısa ömürlü bir durum olabilir”

CoinShares, iki ay önce olası bir resesyon sırasında Bitcoin’in bundan nasıl etkilenebileceğini de ele almıştı.

“Bitcoin, artık ABD doları ile bir ters korelasyona sahip

Ne yazık ki birçok bilinmeyen olmasına karşın ABD’nin ve dünyanın geri kalanının 2023’te ekonomik olarak düşüşe geçeceğine inanıyoruz. Belki de ilerleyen dönemlerde stagflasyon yaşanacak. Likidite tuzağının merkez bankacılarını gerçekten ele geçirmesi sebebiyle, bu para politikası karmaşasında Bitcoin’in iyi bir sigorta poliçesi olduğuna inanıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner