Yükleniyor...

Çok Bilinmeyen Bir Altcoin, Piyasa Durgunken %160 Yükseldi!

Binance Smart Chain'de (BSC) başlatılan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunun kripto varlığı, daha geniş pazarlar durgunken bile yükseliyor.

xido

Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunun kripto varlığı, daha geniş pazarlar durgunken bile yükseliyor.

Xido Finance (XIDO), likidite sağlayıcılarına getiri-çiftçilik teşvikleri sunan, 100.000.000 XIDO token’ıyla sınırlı arza sahip otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM).

AMM projesinin teknik incelemesine göre,

“XIDO Finance, verim çiftçiliği teşvikleri olan, darphanesiz ve benzersiz bir token dağıtım tasarımına sahip, merkezi olmayan bir AMM’dir. XIDO Finance, bir yönetim katmanı ekleyen ve yeni bir token basmadan kendi kendini idame ettiren havuzlara ve çiftliklere güç sağlayan XIDO tokenı tarafından desteklenmektedir.”

Proje, XIDO tokeninin geçen Haziran ayında piyasaya sürülmesi ve yoğun bir düzeltme yapmadan önce 481 dolarla zirve yapmasıyla 2020’nin üçüncü çeyreğinde başladı. Xido Finance, amacının “tamamen şeffaf, topluluğa ait ve açık kaynaklı bir oracle platformunun oluşturulmasını sağlamak” olduğunu söylüyor.

Xido kısa süre önce yerel tokeninin Binance Coin (BNB) çiftiyle PancakeSwap (CAKE) borsasında mevcut olduğunu duyurdu. Xido Finance, 3 Mart’tan başlayarak birkaç günde hızlıca yükselmeden önce aylardır yatay işlem görüyordu.

Altcoin, 48 saat içinde 5,57 dolardan 15 doların üzerine çıkarak neredeyse üç katına yükseldi. Kripto para birimi son 7 günde ise %160 oranında değer kazandı. XIDO, yazı yazılırken 15.03 dolardan işlem görüyordu. XIDO piyasa değerine göre 159. sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner