Yükleniyor...

Compass Mining, Aspen Creek ile Anlaşma İmzaladı

Kripto madencilik şirketi Compass Mining, 9 bin adet madencilik cihazına enerji sağlaması için Aspen Creek ile anlaşma yaptı.

Compass Mining Aspen Creek ile Anlasma Imzaladi

Kripto madencilik şirketi Compass Mining, 9 bin adet madencilik cihazına enerji sağlaması için Aspen Creek ile anlaşma yaptı.

Kripto paraların benimsenmesiyle birlikte, kripto madenciliği de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle ülkelerin madencilik için tesis kurma çalışmaları öne çıktı. Bu dönemde kurumsallar tarafından da madencilik yatırımları artış gösterdi. Bireysel müşterilerin makinelerini bünyesinde barındıran Compass Mining, veri merkezi geliştiricisi Aspen Creek ile ortaklığına başladı.

Madencilik Şirketleri Genişliyor

Küresel ekonomideki çalkantılı döneme ve kripto paralar üzerindeki ayı piyasasına rağmen, kripto madenciliğinde gelişmeler devam ediyor. Madencilik şirketleri, özellikle fon turlarından topladıkları yatırımlar ile genişlemeye başladı.

Genişleyen madencilik şirketlerinden birisi olan Aspen Creek, güneş enerjili panelleriyle hizmete başladı. Bir yatırım turundan 8 milyon dolar toplayan şirket, yenilikçi kaynaklarıyla ön plana çıktı.

Aspen Creek‘in yoğun mesai harcayarak, yeni nesil bir madencilik arayüzü inşa etmesi meyvesini verdi. Bireysel müşterilere madencilik hizmeti veren Compass Mining, 9 bin adet madencilik cihazını Aspen Creek bünyesine taşıyacak.

Şirket, Aspen Creek’in Teksas civarında kurduğu, güneş enerjili madencilik sahasından enerji alacak. 30 megavatlık bir sahaya sahip olan bu alan, Compas Mining için 27 megavatını sunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner