Yükleniyor...

Cosmos (ATOM) Son 24 Saatte %20 Yükseldi

Cosmos (ATOM) son 24 saatte %20 yükseliş yaşayarak yeniden 30 doların üzerine çıktı.

cosmos atom son 24 saatte yuzde 20 yukseldi

Cosmos (ATOM) son 24 saatte %20 yükseliş yaşayarak yeniden 30 doların üzerine çıktı. 

Cosmos ağının yerel tokenı ATOM, Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin gibi önde gelen varlıklardaki ivme eksikliğine meydan okuyarak son 24 saatte %20 artış gösterdi. ATOM yayın saati itibariyle 31.34 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Ekran Resmi 2021 12 03 16.16.15
Kaynak: CoinGecko

Son haftalarda ATOM da piyasanın geri kalanı gibi gerilemeye devam etmişti. 44 dolar ile yeni bir rekor kırmasının ardından, Avalanche, Solana ve Ethereum gibi varlıkların performans açısından gerisinde kaldı. Bugün gerçekleştirdiği yükselişin ardından ise, Cosmos’un piyasa değeri yaklaşık 8.7 milyar dolar oldu ve 26. sıraya yerleşti. 

Lider altcoin Ethereum, EIP-1559 adlı önemli bir ücret yakma mekanizması ile bir ralli yaşamıştı. Ralli ile birlikte, Ethereum’un ücretleri de dolar bazında arttı ve bu da Avalanche ve Solana gibi daha ucuz ağların gelişmesine yardımcı oldu. IBC Protokolü aracılığıyla zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sunan Cosmos da bu durumdan yararlanan varlıklardan oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner