Yükleniyor...

Covid-19 Aşısının Bulunması Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkiler?

"Zengin Baba, Yoksul Baba" adlı bestseller (çok satan) kitabın yazarı Bitcoin taraftarı Robert Kiyosaki, çok beklenen Covid-19 aşısının bulunması ve piyasalara ilişkisi hakkında Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

“Zengin Baba, Yoksul Baba” adlı bestseller (çok satan) kitabın yazarı Bitcoin taraftarı Robert Kiyosaki, çok beklenen Covid-19 aşısının bulunması ve piyasalara ilişkisi hakkında Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

Altın, Gümüş ve Bitcoin Çökecek

Robert Kiyosaki aşının bulunması durumunda Bitcoin ve güvenilir liman yatırımlarının çökeceğini söyleyerek şöyle söyledi:

“Pandemi aşısının geçerliliği kanıtlandığında ne olur? Altın gümüş Bitcoin çöküş yaşayacak. Bu da satın alma fırsatı anlamına geliyor. Gerçek sorun Pandemi DEĞİL. Gerçek sorun muazzam miktarlardaki ABD borcu. ABD iflas etti. 28 trilyon dolar bilanço borcu var. 120 trilyon dolar bilanço dışı sosyal yükümlülükler var. Altın,gümüş ve Bitcoin uzun vadeli olarak en iyi yatırımlar.”

Milenyum Kuşağı Zor Durumda

Bitcoin taraftarı Kiyosaki, piyasaların gidişatı ve bu durum karşısında Bitcoin’in önemi sıralayarak şunlardan bahsetti:

“S: Okul size para hakkında ne öğretti? C: JP Morgan, “Altın paradır; diğer her şey kredidir.” Gümüş ve Bitcoin’i de altının yanına ekleyin. JP Morgan’dan öğreneceklerimiz var.  

BOOMER kuşağı dediğimiz eski kuşağın işi kolaydı. Çok sayıda iş-düşük maliyetli emlak-yükselen borsa. MİLENYUM kuşağı ise zor durumda. 9/11 krizi, 2008 emlak kazası- şimdi de Covid-19. İyi haberler de var tabi. Y kuşağının teknoloji meraklısı olması gibi. Bitcoin-Blok zinciri-Dijital para birimleri, Y kuşağına geleceğe doğru iyi bir başlangıç sağlar.”

Tanınmış Bitcoin (BTC) destekçisi Robert Kiyosaki, Bitcoin, gümüş ve altının akıllı insanları daha zengin hale getirdiğine inanırken Peter Schiff, CNBC’nin gümüş yatırımcılarına karşı uyarı verdiğini söyledi.

Yatırım gurusu ve “Rich Dad, Poor Dad” yazarı Kiyosaki, eski altın yatırımcılarını ve genç Bitcoin hayranlarını bir araya getirenin “yozlaşmış Fed” olduğunu belirtti. Kiyosaki’ye göre ABD Federal Rezervi, kamu yararı için değil Wall Street için çalışıyor. Bu nedenle, ona göre, Bitcoin, altın ve gümüş (daha önce bir enflasyon riskinden korunma olarak bahsettiği) akıllı insanları Fed’e karşı daha zengin ve daha güçlü hale getiriyor.

 

Kiyosaki, kitlesine gümüşün ucuz olduğunu ve ulaşmanın kolay olduğunu hatırlatıyor. Daha önce, Bitcoin hakkında da aynı şeyi açıkladı ve yatırımcıların kripto para birimini stoklayabileceğini söyledi. Ancak, izleyicilerinin yüzde doksanının bu verileri kullanarak zenginliklerini artırmak için neredeyse hiç çaba göstermeyeceğine de inanıyor.

Boğa Piyasası Olabilir

Altın savunucusu Peter Schiff, altın ve gümüş için yükseliş sinyallerini paylaştı. CNBC analistlerinin “büyük sıçrama spekülatif bir blöfün göstergesi” olduğu için yatırımcıları gümüş konusunda uyardığını yazdı.

“CNBC, izleyicilerine gümüş almamaları konusunda uyarıyor. Analistler büyük sıçramanın spekülatif bir gösterge olduğunu düşünüyor. Aslında tam tersi. Bu, boğa piyasasının başlangıcı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner