Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’sundan Dijital Altın Vurgusu

CryptoQuant'ın CEO'su, MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin'in (BTC) dijital altın tezini canlı tuttuğunu söyledi.

btc 1

CryptoQuant’ın CEO’su, MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin’in (BTC) dijital altın tezini canlı tuttuğunu söyledi.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, kripto piyasalarının çöküşte olduğu bir ortamda, MicroStrategy gibi dev şirketlerin Bitcoin satın almaya devam etmesi halinde varlığın “dijital altın” anlatısının geçerliliğini korumaya devam edeceği görüşünde.

FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın iletisine yanıt veren Ju, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin piyasaya etkileri konusunda da söz aldı.

İşgalin ardından Bitcoin’in değeri 35 bin doların altına geriledi.

Sam Bankman Fried, savaşın insanların paralarını çekmesine ve nakde çevirmesine neden olduğunu söyledi. Ancak ona göre insanların zayıf para birimlerinden uzaklaşıp daha “güçlü” paralara yönelebilirler.

Bitcoin’in 21 milyonluk arzı da onu enflasyona karşı korunaklı hale getirdiğinden, doların yerini alabilecek en güçlü para olarak görülebilir.

Fried, Bitcoin’in yaşadığı son düşüşün temel sebebi olarak temel yatırımcıları değil, algoritma takipçilerini gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su da Fried’ın bu tezini doğruladı ve zincir içi faaliyetlerde önemli şeyler görmediğini söyledi.

“Zincir üstü txns aracılığıyla Bitcoin satın alan kurumlar, henüz varlıklarını satmamış gibi görünüyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner