Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün Bitcoin (BTC) Diyarı El Salvador’un Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile görüşecek.

nayib erdogan bitcoin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile görüşecek. Program 16:30’da karşılama töreni ile başlayacak. Görüşme Bukele’nin önemli bir Bitcoin savunucusu olmasından ötürü özellikle yerli kripto para topluluğu tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’un devlet başkanı Bukele, önceki gün Erdoğan’la görüşeceğini bildirmişti. Erdoğan da bir tweet atarak, Bukele’yi Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Görüşmede Bitcoin Konuşulur mu?

Asıl merak konusu görüşmede Bitcoin’in konuşulup konuşulmayacağı. Bilindiği üzere Bukele, Bitcoin savunucusu ve dün akşam attığı Türkçe tweet’te bile Bitcoin’den bahsetti.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum daha önce MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın da gündemine girmiş ve Saylor bunun düzelmesinin yolunun Bitcoin yatırımı olduğunu ifade etmişti. Saylor, Bitcoin’in Türkiye için bir umut olduğunu dile getirerek, “BTC’nin benimsenmesi hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Şimdiyse kripto para topluluğu, El Salvador Devlet Başkanı Bukele’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bitcoin yatırım tavsiyesi vermesini bekliyor.

Cumhurbaşkanlığı sitesinde program şu şekilde:

  • 16:30 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’yi Resmi Karşılama Töreni (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 16:45 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Başbaşa Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 17:30 Heyetlerarası Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 18:15 Anlaşmaların İmza Töreni ve Ortak Basın Toplantısı (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 19:00 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Resmi Akşam Yemeği

Bugün Türkiye’de Gündem Yoğun

El Salvador devlet başkanının ziyareti dışında bugün yerli kripto para topluluğu için önemli bir görüşme daha var. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, kripto para yasası için bugün Binance Türkiye ve BtcTurk yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirecek.

DHA’nın haberine göre Meclis’te gerçekleşecek görüşmede, Binance temsilcilerinin yasal düzenleme konusunda öneriler sunacak ve teknik sunum yapacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner