Yükleniyor...

1 Dash Kaç TL? Dash Fiyat Grafiği ve Diğer Ölçümler

1 Dash Kaç TL 1 Dash Kaç Dolar 1 DASH Fiyatı

1 Dash (DASH):1,672.48 TL TL
1 Dash (DASH):185.31 $ Dolar
1 Dash (DASH):160,33 Euro
Değişim (24s):4.37%
Hacim (24s):296,002,682 $ Dolar
Piyasa Değeri:1,923,493,837 $ Dolar

DASH/TL Çevirici


Şu anda 1 Dash 1,672.48 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Dash 185.31 $ dolardır. 1 Dash karşılığında 1,672.48 TL Türk Lirası veya 185.31 $ dolar alınabilmektedir. Dash fiyatı son 24 saatte 4.37% değişim ile şu anda 1,672.48 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Dash hacmi 296,002,682 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 1,923,493,837 $ dolardır.

Dash Fiyat Grafiği


Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Dash ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Dash ne demek?

2014 yılında ortaya çıkan Dash’ın kullanıcı bilgilerini korumak ve anonim olmak gibi temel ilkeleri bulunmaktadır. Kuruluşu itibari ile mafyavari bir havası olan Dash’in yaşadığı büyük dalgalanmaları belki de buna bağlayabiliriz. İlk çıktığında adı Darkcoin olan Dash daha sonra adını Digital Cash kelimelerinin birleşiminden oluşan Dash olarak değiştirmiştir. Dash, aynı zamanda kendini merkezinde gizliliği barındıran ilk kripto para birimi olarak tanımlamaktadır. Gizliliği ilke edinen Dash’i ortaya çıkaranın kim olduğu her ne kadar bilinmese de oklar genel olarak Evran Duffield’in üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Dash coin nasıl alınır?

Dash coin alabilmek için bir kripto para borsasında doğrulanmış üyeliğiniz olmalıdır. Ardından havale/EFT ile Türk Lirası yatırarak Dash coin alabilirsiniz.

Dash mining nasıl yapılır?

Dash coin, kendi bünyesinde her zaman farklı özellikler barındırmayı amaçlayan ve bu özelliklerle birlikte kullanıcıları kendi bünyesine çekmeye çalışan bir oluşumdur. Bu farklı özellik çabasını Dash coin madenciliğinde de görebiliyoruz. Bitcoin madenciliğinde kullanılan Proof of Strake algoritmasının değiştirerek kendine uyarlayan Dash coin X11 algoritmasını ortaya çıkarıyor. Dash coin X11 algoritması sayesinde kullanıcılarının daha hızlı madencilik yapmasına olanak sağlıyor.

Dash coin’e yatırım yapılır mı?

En büyük altcoin’ler arasında yer alan Dash coin’e yatırım yapılabilir mi sorusu ne beklediğinizle ilgilidir. Uzun vadeli yatırımcıysanız her kripto para birimi gibi Dash coin’de size yüksek getiriler sağlayabilir. Elbetteki kripto para piyasasının yüksek volatiliteli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Dash’ın Bitcoin’den farkı nedir?

Dash bünyesinde yapılan işlemleri ikiye ayırmasıyla Bitcoin’den ayrılıyor. Bünyesindeki işlemleri Instantsend ve PrivateSend yani anlık işlemler ve özel işlemler olmak üzere ikiye ayırıyor. Bu sayede Dash ağında gerçekleşen işlemler gruplandırılıp hem işlemlerin birbirine karışması önleniyor hem de kullanıcı işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. Bunun yanı sıra Dash, idare edilme yönünden de Bitcoin’den ayrılıyor.